šťastie

Chcete mať šťastnejší rok? Niečoho sa musíte zbaviť.

Je to jedno z mnohých prianí, ktoré si dávame na začiatku každého roka. Chcete mať šťastnejší a produktívnejší rok, začať s novými vecami. Napadlo vám ale, že mnohých iných sa práve preto musíte zbaviť?

Prečo sú malé momenty tie najdôležitejšie

Drobnosti, malé potešenie, krátke momenty či malé veci v živote – akokoľvek tieto ostrovčeky radosti, šťastia v živote nazývate, hovoríme o jednom a tom istom. Na život sa snažíme pozerať s odstupom, chceme zachytiť jeho celosť a podľa toho si ho prispôsobujeme. A pritom je to chyba!

Nový výskum ničí 11 stereotypov slobodných ľudí

Ak sa opýtate ľudí, čo si myslia o slobodných jedincoch, častokrát sa stretnete s množstvom stereotypných odpovedí. Tieto predpoklady sa postupne vyvinuli z každodenných konverzácií a sú prítomné takmer v každej kultúre. Sociológovia začali študovať pravdivosť týchto stereotypov.

Nižšie nájdete 11 najčastejších mýtov o slobodných ľuďoch:

15 príznakov toho, že trpí vaša duša

„Celá naša kultúra trpí tým, čo šamani nazývajú "stratou duše," teda stratou zmyslu, smerovania, vitality, poslania, účelu žitia až identity. Prejavuje sa nevysvetliteľným smútkom, ktorý väčšina ľudí začala považovať za obyčajný,“ tvrdí doktorka Lissa Rankinová.

Časožrút a sebahodnota

Po neuveriteľných piatich rokoch príprav sa mi v apríli tohto roka podarilo dostať na štúdium Business & Finance na jednej z Cambridge Colleges. Pre mňa to bola jedna z najväčších výziev ostatných rokov, a veľká zmena zároveň. Do tohto úžasného univerzitného mesta som však prichádzala s jasným odhodlaním: “get out of your comfort zone.” A slová sa plnia do bodky.

10 vecí, ktoré robia šťastné páry každý deň

Trúfate si povedať, že ten váš vzťah a pár je šťastný. Veríme, že áno a že ste úplne v pohode. Ale... Občas stretnete staršie páry ktoré vyzerajú že sú spolu odjakživa a čudujete sa ich úspechu. Tridsať rokov? Úžasné!

Šťastná manželka? Šťastný život. Veda súhlasí

Udržať seriózne manželstvo je v súčasnosti ťažké, a to podľa akýchkoľvek kritérií. Štúdia Rutgers University naznačuje, že predpokladom dlhodobo šťastného heterosexuálneho zväzku sú viac šťastné manželky ako šťastní muži.

Susan Biali: Ak chcete byť šťastní, plávajte proti prúdu

„Nemôžete čakať na pocit, že už niečo konečne robíte dobre,“ hovorí Susan Biali, lekárka a life koučka. Ľudská psychika verí, že keď je niečo ťažké, nepohodlné alebo neprirodzené, je lepšie to nerobiť. Ide o to, že všetko, čo bude vytvárať pozitívne zmeny vo vašom živote, bude na prvý pohľad ťažké.