partner

9 najbežnejších chýb vo vzťahu

Naše šťastie nezávisí úplne iba od toho, či máme blízky vzťah, ale je určite zvýšené väzbami, ktoré sú zdravé a blízke. Ak sa vám zdá, že vaše vzťahy nie sú také, ako by ste chceli, je možné, že s menšími úpravami môžete dostať veci na správnu koľaj.

Láska v dobe smartfónov: Každý piaty človek „sextuje“

Doba smartfónov poriadne zamiešala karty partnerským vzťahom. Zmenil sa spôsob, ako flirtujeme, ako sa zoznamujeme a ako neskôr udržiavame sexuálne napätie v dlhotrvajúcom vzťahu. Ak si myslíte, že ste jediný, kto posiela nahé fotky alebo si hľadáte partnera cez aplikáciu, ste na omyle. Podľa výsledkov nedávneho prieskumu nič z toho už nie je tabu.

Ako reagovať na krízu stredného veku a žiť v pohode?

Život sprevádza viacero období vás samotných i vašich partnerov. Niekedy vedia pokojnými vodami života poriadne zamútiť, inokedy prejdú bez väčšieho povšimnutia. Keď narušia partnerský život, je viac než pravdepodobné, že sa cítite dosť mizerne. Nie ste si istí ako reagovať alebo čo robiť a najmä zachovať sa správne!

Sedem spôsobov ako zistiť, či je váš vzťah trvácny

Ak chcete udržať váš vzťah dlhodobo zmysluplný a naplňujúci, musíte si v istom moment nájsť partnera, ktorý by bol potenciálne dobrým rodičom pre vaše deti, aj keď si ešte neviete predstaviť, či by ste na to boli pripravení.

Prečo páry nefungujú na autopilotovi

Váš vzťah je dobrý. Už je to dávno, čo vás trápili myšlienky na to, či budete niekedy akceptovaní a či vás bude niekto chcieť. Ste v stabilnom vzťahu, žijete spolu, možno ste aj uzavreli manželstvo. Zvykli ste si na pohodlnú rutinu s vašim partnerom, jedávate spolu, spíte spolu, možno sa staráte o deti. Iné úlohy, ako napríklad vaša kariéra, volajú o pozornosť a vzťah sa stáva nízkou prioritou. Stále je všetko v poriadku. Alebo nie?

Všetko, čo môže zničiť vzťah

Každý vzťah môže benefitovať z väčšej blízkosti. Blízkosť medzi dvomi ľuďmi je tvorená spoznávaním druhého a otvoreným záujmom o neho. To sú jednoduché činy, s ktorými môžete začať kedykoľvek. Blízkosť ako protijed na osamelosť je pod vašou kontrolou.