charakter

Ktoré dôležité vlastnosti pre dosiahnutie úspechu prehliadate

Keď hovoríme o úspechu, ľudia sa viac zameriavajú na stratégiu ako ho dosiahnuť a neuvedomujú si, že nemožno ignorovať ani najmenšie detaily. Úspešní ľudia sa práve spoliehajú na tieto zriedka spomínané vlastnosti, ktoré ich posúvajú o krok pred súperov.

15 znakov, že nie si plachý, ale introvert

Mnoho ľudí verí v to, že sú introverti. Je to pre nich dobrý argument na to, že nie sú plachými ľuďmi. Viete rozlíšiť medzi plachosťou a introvertnosťou?

Vzhľad a spokojnosť sú večnou alchýmiou

So svojím vzhľadom je úplne spokojný jeden človek z desiatich. Viac ako polovica ľudí z celého sveta je skôr alebo úplne spokojná so svojím vzhľadom. Tínedžeri sú len mierne nespokojnejší ako staršie vekové skupiny.

Cíťte sa pohodlnejšie. S druhými i so sebou

Rastúci výskum výhod vysokej sociálnej inteligencie poukazuje na benefity sociálnych zručností. Možno máte pocit, že nepatríte k ľudom, ktorí vedia správne reagovať v rôznych sociálnych situáciách. Ale bez ohľadu na vaše skutočné sociálne zručnosti ich môžete ľahko posilniť a rozšíriť.

Buďte viac sebaistá vďaka našim tipom

Mávate občas o svojej osobe nie príliš lichotivé pocity? Cítite sa neisto, vaše vystupovanie je plné trémy a sebavedomie sa pohybuje v mínusových hodnotách? Nie ste sama. Tento problém býva častejší u žien. Na veku pritom nezáleží. Muži sú od prírody prednastavení nejako inak, vedia sa rýchlejšie a viac otriasť a to aj pri neúspechoch.

Ako správne jednať s náročnými ľuďmi?

Čínsky koncept Tao môžeme vysvetliť ako spájanie a tok životnej sily (Chi) so zážitkom vnútorného pokoja a vyrovnanosti. Taoizmus popisuje ako človek môže žiť v harmónii a rovnováhe s prírodou.

Slabá stránka Slovákov – sebavedomie

Podľa prieskumu o životnom štýle Lifestyle 2015, ktorý realizovala agentúra TNS Slovakia, Slovákom chýba sebavedomie. Silné sebavedomie priznáva len o niečo viac ako štvrtina ľudí.