Napriek týmto číslam si väčšina z nás myslí, že sa ich nevera netýka. Až kým sa im to nestane. Vo väčšine prípadov mužskej nevery ide o ženy, s ktorými sa poznajú.

Aby ste sa vyhli sklamaniu, dávajte si obzvlášť pozor na tieto typy ľudí:

  1. Častí užívatelia sociálnych médií

Podľa výsledkov výskumu, čím častejšie človek používa sociálne siete, tým častejšie má problémy vo vzťahoch. A tie vrcholia väčšinou podvádzaním, rozchodom alebo rozvodom. Faktor času v tomto prípade nehrá rolu – páry, ktoré boli spolu len krátko, prežívali rovnaký vplyv sociálnych médií ako páry, ktoré boli spolu roky.

  1. Muži, ktorých vek končí na 9

Vysoké percento neverníkov je vo veku, ktorý sa končí číslom 9. Tento údaj môže naznačovať, že ľudia čeliaci dôležitým míľnikom v ich živote majú najväčší sklon k podvádzaniu.

  1. Niekto, kto už podvádzal

Rovnako ako by sme chceli odpustiť a pohnúť sa ďalej po nevere vo vzťahu, veda hovorí, že myslíme dvojito. Podľa výskumu, aj muži aj ženy, ktorí sú neverní v jednom vzťahu, budú pravdepodobnejšie ako iní neverní aj v ďalšom vzťahu.

  1. Prítulnejší partneri

Ak je váš partner zrazu bezdôvodne fyzicky láskyplnejší, môže to znamenať, že vás podvádza. Keď začne muž podvádzať, stáva sa sexuálne hyperaktívny. Keďže bola prebudená jeho sexuálna energia, začne túžiť po väčšej intimite. A keď nie je poruke jeho milenka, aby uspokojila jeho potreby, jeho žena sa stáva ďalšou najlepšou možnosťou.

  1. Bohatí a chudobní

Časť o bohatých mužoch asi nie je žiadnym prekvapením. Prekvapením však je, že chudobné ženy pravdepodobnejšie podvádzajú ako ich bohatšie rovesníčky. Hoci sú vysvetlenia rôzne, evoluční biológovia tvrdia, že ženy s nižším príjmom podvádzajú v nádeji, že sa posunú v rebríčku s predpokladaným benefitom pre ich deti.

Nie každá zmena správania znamená, že je vám váš partner neverný. Keď sa vám partner začne viac venovať a je k vám milší alebo začne o seba viac dbať, môže to byť aj signál, že mu na vás ešte stále záleží a chce oživiť iskru medzi vami. Ostatné faktory berte tiež s nadhľadom, pretože zaraďovanie ľudí do kategórií podľa jedného faktora je síce jednoduché, ale často zavádzajúce a nepresné.