Z prieskumu medzi tisícovkou párov vyplynulo, že spoločné cestovanie je dôležité a pozitívne ovplyvňuje vzťahy. Takmer dve tretiny (63 percent) respondentov uviedlo, že cestovanie im pomohlo zostať spolu. Pravdou je, že výsledok nie je až tak pritiahnutý za vlasy. Spoločné cestovanie prináša neočakávané a vzrušujúce prvky, ktoré môžu upevniť váš vzťah.

Tu je prvých sedem prekvapujúcich príčin, prečo páry, ktoré spoločne cestujú zostávajú spolu.

1. Spoločný cieľ a účel

Partneri zdieľajú spoločný cieľ a plán, ktorým je vidieť svet súčasne. Pri dosiahnutí dobrodružných cieľov sa vytvárajú akési putá, ktoré im ponúkajú dôvod, aby vždy chceli byť spolu.

2. Pochopenie a prispôsobenie sa k obmedzeniam

Cestovanie odkrýva nielen vonkajší svet, ale odhalí aj váš charakter. Ľudia objavujú svoje silné a slabé stránky a zisťujú ako si podeliť úlohy a ako sa prispôsobiť jeden druhému pri odhaľovaní cesty a cieľov.

3. Lepšie komunikujú

Prieskum zistil, že páry, ktoré cestujú spoločne sa vedia lepšie dohodnúť a majú menej sporov ako páry, ktoré spolu necestujú. Cestovanie im prináša viac pochopenia a trpezlivosti k sebe navzájom.

4. Majú lepší sexuálny vzťah

Spoločné cestovanie znižuje prácu a stres na polovicu – dosť aby preskočila iskra romantiky a lásky. Podľa prieskumu viac ako tri štvrtiny tých, ktorí cestovali s partnerom pripustili, že majú dobrý sexuálny život.

5. Zažívajú spoločne niečo nové

Nezabudnuteľné zážitky, vyryté v srdciach a mysliach, keď zažívajú niečo dohromady môžu byť večné. Spoločné spomienky budú navždy jedinečné pre ich vzťah.

6. Prezrádza, akí sú k sebe navzájom

Vzhľadom k tomu, že spolu trávia väčšinu času, majú menej možností utajiť nejaké nepríjemné tajomstvo. Neexistuje žiadne pozlátko a partnera si musíte oceniť takým akým je. Cestovanie umožňuje máločo, alebo takmer nič skrývať. Odhaľuje veľa nepríjemných právd, ako napríklad nedepilované nohy a podpazušie.

7. Majú rovnaký zmysel pre humor

Nemôžete cestovať spoločne, bez toho aby ste sem tam otočili niečo na žart. Sú chvíle, kedy sa veci jednoducho nedaria a musíte sa nad tým len zasmiať. Mohlo by to byť napríklad nechutné jedlo, ktoré ste si kúpili na rohu ulice, alebo vám vymenili hotelovú izbu, prípadne ste stratili mapu… Je veľa situácií, kedy sa niečo pokazí a preto je dobré sa nad nimi zasmiať a udržať tak spokojnosť a šťastie na ceste.

…pokračovanie čoskoro