Z prieskumu medzi tisícovkou párov vyplynulo, že spoločné cestovanie je dôležité a pozitívne ovplyvňuje vzťahy. Takmer dve tretiny (63 percent) respondentov uviedlo, že cestovanie im pomohlo zostať spolu. Pravdou je, že výsledok nie je až tak pritiahnutý za vlasy. Spoločné cestovanie prináša neočakávané a vzrušujúce prvky, ktoré môžu upevniť váš vzťah.

Tu je ostatných šesť prekvapujúcich príčin, prečo páry, ktoré spoločne cestujú zostávajú spolu.

… prečítajte si prvých sedem dôvodov, ktoré rozhodujú

8. Prežívajú romantiku

To, čo vidíte na plátnach kín, alebo čítate v nejakej knihe, spolucestujúce páry skutočne zažívajú na vlastnej koži – spontánnu romantiku a stav mysle, kedy by vás mohli viesť kdekoľvek. Nikdy to nie je o peniazoch, ale o zážitkoch, ktoré spoločné cestovanie môže priniesť. To je dôvod, prečo 86 percent respondentov v prieskume povedalo, že ich vzťah je stále plný romantiky.

9. Žijú pre túto chvíľu

Zatiaľ čo ostatné páry, ktoré necestujú spoločne sa starajú o budúcnosť a budujú svoje vzťahy s pochybnosťami, páry, ktoré cestovali spoločne sa neobávajú toho, čo by sa mohlo stať v budúcnosti. Spoločné cestovanie im nedáva možnosť, aby analyzovali ich situáciu a kritizovali niektoré veci, ale vedia si ceniť prítomný okamih.

10. Stali sa najlepšími priateľmi

Pretože sa mohli obrátiť len jeden na druhého, boli schopní urobiť všetko preto, aby sa stali lepšími priateľmi. Vydržali by navzájom rôzne výzvy, rozdiely a poskytli by tomu druhému spoločníka, ktorého potrebuje.

11. Vzdelávajú sa spoločne

Cestovanie ponúka príležitosť k učeniu. A ako sa cítite s ľuďmi, s ktorými ste chodili do školy? Skúsenosti pri ktorých sa niečo naučíte spájajú dohromady a ponúkajú vám možnosť ukázať znalosť ako otvoriť pred nimi svoju myseľ a srdce.

12. Dokážu viac odpúšťať

Spoločné cestovanie poskytuje priestor pre chyby, ktoré sa urobia a nedostatky, ktoré budú odhalené. Páry, ktoré cestujú spoločne chápu, že je potrebné odpúšťať si navzájom rýchlo sa posunúť ďalej.

13. Zažívajú slobodu spolu

Páry, ktoré cestovali spoločne v minulosti si vychutnali slobodu a nezávislosť, ktoré cestovanie poskytuje. S takým porozumením môžu nájsť útechu v rešpektovaní toho druhého, súkromie a zmysel pre prítomnosť. To poskytuje ďalší zdravý sklon k vývoju ich vzťahu.