Zaslúžila sa o to rodinná spoločnosť KOFT, s. r. o., ktorá už dvadsaťpäť rokov sprostredkováva slovenským nadšencom kvalitného alkoholu výnimočné zážitky.

Jedinečná chuť, precíznosť a nefalšovaná originalita. To všetko symbolizuje program značky Jack Daniel’s – JACK DANIEL’S SINGLE BARREL PERSONAL COLLECTION. Ide o whiskey, ktorá sa vyrába rovnako ako tradičný Jack, ale v sudoch zrie o dva až tri roky dlhšie. Záujemca si môže vybrať jeden z týchto sudov a jeho obsahom naplniť jedinečné fľaše so špeciálnou etiketou a certifikátom. Túto možnosť využila spoločnosť KOFT, pri príležitosti osláv 25. výročia svojej existencie. 25. výročie firmy považujem za veľmi dobrú príležitosť na – na jednej strane – využitie výnimočnej kolekcie ako pozornosti pre zamestnancov, priateľov a fanúšikov KOFT-u a na druhej strane – na odskúšanie a overenie celého systému objednávky a cesty kolekcie na Slovensko, aby sme budúcim záujemcom o vlastnú Personal Collection dokázali poskytnúť stopercentné služby,“ uviedol konateľ spoločnosti KOFT, Martin Lešo.

Čakalo sa dlhé mesiace kým v americkom Lynchburgu ručne fľaškovali obsah suda s víťazným chuťovým profilom, do fliaš s ručne nalepenými etiketami a certifikátom a kým následne absolvovali plavbu cez oceán. Na Slovensku ich čakal proces preclievania a kolkovania. Dnes je možné whiskey z Personal Collection ochutnať aj na Slovensku. Je zo suda, ktorý patrí výhradne spoločnosti KOFT, s. r. o., a ktorý už neochutnajú nikde inde na svete. Rodinná firma KOFT touto výnimočnou whiskey ocení ľudí, ktorí sú pre ňu dôležití a bez ktorých by za dvadsaťpäť rokov nebola tým, čím je dnes. Táto naša výročná whiskey nie je predajná, avšak pár kusov sa počas roka dostane možno aj k bežnému zákazníkovi, povedal Martin Lešo.

Celému procesu predchádzal výber suda so správnou chuťou. 6-členná komisia spoločnosti KOFT degustovala niekoľko chuťových profilov Jack Daniel’s Single Barrel Personal Collection Full-Bodied & Robust, Sweet Forward, Flavorfull & Balanced. Každému prideľovala body a nakoniec pre Slovensko vybrala profil Sweet Forward, ktorý, ako napovedá jeho názov, evokuje jemne zvýraznenú sladkosť v popredí whiskey. Chuťový profil Sweet Forward sme vybrali až v druhom kole výberu, nakoľko sme sa nevedeli zhodnúť. Aj tu sa ukazuje, že každý má pri chuti whiskey iné preferencie. V tomto vidím veľké plus celého programu Personal Collection, lebo každý záujemca môže vlastniť celý sud whiskey s chuťovým profilom, ktorý mu ulahodil najviac,“ prezradil Miroslav Slovák, Brand Manager spoločnosti KOFT.

Fľaša Personal Collection spoločnosti KOFT, s. r. o., môže byť naozaj originálnym darčekom. Človeku, ktorý má vybraný vkus, miluje výnimočnosť a vie oceniť kvalitu, urobí radosť aj množstvo unikátnych elementov, ako sú detaily na fľaške či krabici, alebo darčeky v podobe napríklad krištálovej karafy s dvoma pohármi, prezradil Miroslav Slovák, Brand Manager spoločnosti KOFT.

Že ide o originál, potvrdzuje okrem certifikátu Personal Collection aj veko suda, ktorý pred časom dorazil spoza oceána do spoločnosti KOFT, s. r. o. V dreve vypálené písmená hovoria za všetko: ide o Single Barrel vybraný spoločnosťou KOFT k jej dvadsiatym piatym narodeninám. Milovníkom kvalitného alkoholu tak na Slovensko priniesla jedinečný darček a zároveň sa postarala o to, aby sa v „Sieni slávy“ v americkom Lynchburgu zaskvela nová etiketa s menom slovenskej spoločnosti. Je to pre nás obrovská česť, nakoľko sa týči popri plaketách viacerých globálnych spoločností, športových tímov, plaketách hercov, umelcov a iných významných osobností, ktorých spája táto jedinečná kolekcia whiskey, uzatvára Ing. Martin Lešo, konateľ spoločnosti KOFT, s. r. o.

Tá má za sebou dvadsaťpäť rokov profesionálnych skúseností a úspechov v oblasti distribúcie a marketingovej podpory prémiových značiek alkoholu – tak by sa dalo v skratke opísať pôsobenie spoločnosti KOFT, s. r. o., na slovenskom trhu.

Rodinný podnik, v súčasnosti vedený druhou generáciou, sa hrdo hlási k tradičným hodnotám a profesionalite, ktoré prenáša do celého svojho pôsobenia, či už v oblasti obchodných vzťahov, starostlivosti o zamestnancov, alebo spoločenských aktivít.

Viac informácii na www.otazkavoflasi.sk.