Ak nechcete zničiť svoju kariéru už v jej začiatkoch, neodhaľujte týchto dvanásť vecí:

 1. Že nenávidíte svoju prácu

Ak to robíte, dávate tým najavo, že nie ste tímový hráč a znižujete tým aj morálku skupiny. Váš šéf vás tiež čoskoro odhalí a rád vás nahradí entuziastickejším človekom.

 1. Že si myslíte, že niekto je nekompetentný

Je to len váš neistý pokus o to, aby ste vyzerali lepšie. Vaši kolegovia si k vám môžu vytvoriť negatívny postoj ako k človeku, ktorý rád ohovára druhých.

 1. Koľko zarábate

Je nemožné prideliť platy úplne spravodlivo a odhalením toho vášho dávate svojim kolegom podnet na porovnávanie. Od tej chvíle všetko, čo robíte, bude považované vzhľadom k vášmu platu.

 1. Vaše politické a náboženské presvedčenia

Tieto presvedčenia sú príliš späté s vašou identitou, aby boli diskutované bez incidentu v práci. Konfrontovať niekoho základné hodnoty je jedna z najurážajúcejších vecí, ktoré môžete urobiť.

 1. Čo robíte na Facebooku

Poslednou vecou, ktorú chce váš šéf o vás vedieť, je vidieť váš výraz tváre, ktorý hovorí o tom, koľko ste toho vypili. Namiesto cenzúry si radšej nepridávajte hneď všetkých kolegov z práce na Facebook a využívajte pre profesijné účely radšej LinkedIn.

 1. Čo robíte v spálni

Je jedno, aký máte sexuálny život, nehovorte o ňom v práci. Niekoho tým možno pobavíte, ale iní sa môžu aj uraziť.

 1. Čo si myslíte, že niekto druhý robí v posteli

Čokoľvek od špekulovania o sexuálnej orientácii vášho kolegu po nepriame sexuálne narážky je nevhodné. Nechajte si vaše myšlienky radšej pre seba.

 1. Že idete po práci niekoho iného

Dobrý zamestnanec chce, aby bol úspešný celý tím, nie iba on sám. Bez ohľadu na vaše ambície, oznámenie vášho sebeckého cieľa vám nepomôže sa tam dostať.

 1. Akí divokí ste boli na strednej

Vaša minulosť o vás veľa hovorí. Aj keď ste urobili niečo hlúpe pred desiatimi rokmi, neznamená to, že ste sa odvtedy zmenili a že viete posúdiť, kde je hranica.

 1. Ako strašne ste sa opili

Možno si myslíte, že je to jedno, ak ste dobrý zamestnanec, ale bohuužiaľ nie je. Ľudia vás môžu vnímať ako nepredvídateľných, nezrelých a s nedostatkom súdnosti.

 1. Útočný vtip

Takéto vtipy spôsobujú, že sa niekto cíti nepríjemne a potom aj vy vyzeráte hlúpo. Sú tiež menej vtipné ako iné vtipy.

 1. Že si hľadáte prácu

Keď raz odhalíte, že plánujete odísť, stávate sa pre každého stratou času. Je tiež šanca, že budete neúspešní, takže radšej počkajte s oznamovaním, až kým budete mať niečo isté.