Ďakujeme všetkým za zapojenie do súťaže o knihu Moje grécke ostrovy. Správna odpoveď je b) Apella Beach, Karpathos, Grécko. Knihu posielame výherkyni: Gabriele Vrankovej. Gratulujeme! Ak máte o knižku záujem, môžete si ju objednať priamo u autora: mjasso@consultant.com.

 

Grécke ostrovy ponúkajú návštevníkom predovšetkým zážitok, atmosféru a nezabudnuteľnú skúsenosť. Ich svetlo, farby, zvuky a vône si človek zapamätá navždy. Kniha Moje grécke ostrovy nie je klasickým turistickým sprievodcom, ale skôr osobnou reflexiou a výpoveďou o ostrovoch. Naxos, Mykonos, Amorgos, Paros, Skiathos, Skopelos, Alonissos, Kefalonia a Karpathos sú unikátnymi svetmi, ktoré sa nespoznávajú jednoducho. Väčšina z týchto miest sa neponúka za každú cenu každému a ticho čaká na tých, ktorí si sem nájdu cestu sami. Niekedy to môže trvať aj celý život…

Recenzentom knihy Moje grécke ostrovy je fotograf Filip Kulisev a krstným otcom veľvyslanec Helénskej republiky, Jeho Excelencia Nicolas P.Plexidas. Ak máte záujem o knižku, napíšte na mjasso@consultant.com (cena je 18 eur). Ukážku z knihy si môžete prečítať tu.

So Správnym dňom môžete vyhrať knihu Moje grécke ostrovy aj s podpisom autora Mateja Jašša, stačí, ak do piatka 30. októbra 2015 do polnoci pošlete správnu odpovedať na otázku:

Ako sa volá pláž na obrázku a na ktorom ostrove sa nachádza?

(V roku 2003 bola vyhlásená za najkrajšiu pláž v Európe.)

a) Zlatni rat, Brač, Chorvátsko

b) Apella Beach, Karpathos, Grécko

c) Villasimius, Sardínia, Taliansko

Obr81

 

 

Súťaž je uzatvorená.