Ikonické fotografie majáka na brehu jazera Neusiedler See poznajú mnohí. Tamojšie pláže sú vyhľadávané počas letných mesiacov aj rodinami zo Slovenska. Na opačnom brehu sa však rozprestiera ďalšie lákadlo. Neďaleko jazera, pri mestečku Rust, totiž leží najväčší rodinný zábavný park v širokom okolí. Nedávno oslávil päťdesiat rokov existencie a je ideálnou odmenou za dobré školské výsledky aj vhodnou destináciou pre celé rodiny. Dostupný je pohodlne autom zo Slovenska a ak sa rozhodnete prežiť pár dní pri jazere Neusiedler See, do Familyparku sa dostanete aj po cyklotrasách, ktoré lemujú jeho breh. Prípadne sa ubytujte v samotnom mestečku Rust, vzdialenom od parku len tri kilometre.

Pôvodne sa v areáli nachádzal len rozprávkový les s najznámejšími postavami z fantazijných príbehov. Dnes je park s rozlohou 145-tisíc m2 známy nielen vďaka nemu, ale tiež svojimi atrakciami, húsenkovými dráhami, kolotočmi, farmou a vodnými atrakciami, ktoré počas horúcich letných dní osviežia. Familypark je vstupnou bránou do iného vesmíru. V súčasnosti ponúkame štyri rozmanité svety v jednom areáli. Naši návštevníci majú k dispozícií rozprávkový les, zážitkový hrad, dobrodružný ostrov či gazdovský dvor. Deti, ale aj ich rodičia, sú tak prirodzenou formou vtiahnuté do dobrodružstva, pričom program parku a jeho atrakcie pozitívne vplývajú na predstavivosť a sú vhodné pre všetky vekové kategórie,“ hovorí o parku Ulrike Müller, jeho vedúca.

Pred letným slnkom je možné ukryť sa v príjemnom tieni dubového lesa, ktorý je dominantnou súčasťou celého parku. Počas prázdnin však deti lákajú najmä vodné atrakcie dobrodružného ostrova, napríklad Neptúnov vodný svet. Deti sa v areáli pripomínajúcom Stredomorie nielen osviežia a zabavia, ale tiež si zlepšia svoju motoriku a spoznajú niečo nové. Napríklad pri ryžovaní zlata a drahých kameňov. Užiť si prázdninový deň možno aj na chrbte krokodíla, ktorý návštevníkov prevezie po vodnom kanáli alebo počas pravej námornej bitky. Príjemne chladivý vzduch prúdi aj z niekoľkých jazierok, ktoré sa v parku nachádzajú.

Dobrodružných stanovíšť nájdete v malebnom prostredí Familyparku ešte oveľa viac. Staršie deti môžu vypustiť paru na lezeckých stenách, ktorých je v areáli hneď niekoľko. Nostalgiou dýcha jedinečný kolotoč, ktorý určite zaujme aj rodičov. Počas jednej návštevy zasýtite zážitkami svojho ducha, ale aj telo, keďže v parku sa nachádza takmer dvadsať rozličných gastronomických prevádzok. Tak prečo si neurobiť nadchádzajúce leto rozprávkovým?