Áno, bohatí ľudia myslia inak ako všetci ostatní a rozdiely sú extrémne. Prinášame vám 5 vecí, ktoré ste pravdepodobne o bohatých ľuďoch netušili:

 

1. Bohatí sa cítia pohodlne, aj keď to nie je úplne pohodlné

 

Väčšina ľudí chce mať svoje pohodlie. Fyzické, psychické a emocionálne pohodlie je primárnym cieľom myslenia strednej triedy. Na druhej strane, bohatí sa veľmi skoro naučia, že stať sa milionárom nie je ľahké a pohodlie môže byť zničujúce. Naučia sa byť v pohode, aj keď nemajú v ničom istotu. Tí najbohatší vedia, že je to cena, ktorú musia zaplatiť, ale majú dostatok húževnatosti, aby zniesli dočasnú bolesť.

Pre milionárov nie je jednoduché bohatnúť., keď všetci okolo nich sú negatívni, cynickí a nepodporujú ich v práci. Ale tí, ktorí zvládnu taký tlak, sú odmenení bohatstvom do konca života. Urobte si zoznam 5 vecí, ktoré musíte urobiť dnes, no sú nepríjemné, ale pomôžu vám vytvoriť si finančné šťastie.

 

2. Bohatí snívajú o budúcnosti

 

Väčšina z nás už vyrástla z príbehov starých dobrých časov, keď svet bol lepším miestom. Hudba bola lepšia, športovci boli tvrdší a podnikatelia podnikali čestne. Táto tradícia sa dedí z generácie na generáciu, no nikto nemá predstavu, aké deštruktívne to môže byť. Ľudia, ktorí veria, že ich najlepšie dni sú za nimi, len zriedka zbohatnú.

Bohatý človek je orientovaný na budúcnosť. Bohatí sa poučia z minulosti žijú v prítomnosti a snívajú o budúcnosti. Milionári, ktorí chcú sami zarobiť svoje peniaze, sú ochotní staviť na seba a plniť si svoje sny, neboja sa neznámej budúcnosti. Veľa z nich má svoj čas naplánovaný, majú určené svoje ciele a sny, ako by mala vyzerať ich budúcnosť.

 

3. Bohatí sú sebaistí

 

O bohatých ľuďoch sa šíria väčšinou negatívne reči.  Jedným z najčastejších sú, že bohatí sú nafúkaní, arogantní, ktorí si myslia, že sú lepší ako všetci ostatní. Pravdou je, že úspešní ľudia sú sebaistí, opakovane v seba veria a zriedka bývajú sklamaní. Dokonca aj keď sa im niečo nepodarí, veria v svoju schopnosť poučiť sa z prehry a vrátia sa silnejší a bohatší ako predtým. To nie je arogancia, ale sebaistota v najlepšej forme.

Bohatí sú zvyčajne nebojácni a neustále smerujú k svojmu cieľu. Táto schopnosť často rýchlo zdvojnásobí alebo strojnásobí ich bohatstvo. Takýmto spôsobom sa pohybujú od úspechu k úspechu a vytvárajú psychologickú vlnu hybnosti, ktorá silnie každým dňom. Následne v seba viac veria, čo sa ostatným môže zdať ako arogancia.

 

4. Bohatí ľudia veria, že peniaze prinášajú slobodu

 

Je nemožné byť slobodný bez bohatstva. Stredná trieda je obmedzovaná zamestnaním, vládou a inými subjektmi, ktoré im určujú hranice. Je veľmi ťažké zaujať morálny postoj k slobode, keď máte strach, či zvládnete ďalšiu splátku hypotéky. Bohatí ľudia si môžu dovoliť bojovať proti útlaku. Môžu si dovoliť prestať pracovať v nezdravých pracovných podmienkach, odísť od prísneho šéfa čí iných nepríjemných situácií. Majú prostriedky na to, aby si zabezpečili najlepších lekárov, keď ochorejú. Keď chcú získať peniaze pre podnikanie či vstup do politiky, jednoducho zavolajú svojim priateľom, ktorí to vybavia. V prípade, že potrebujú ďalšie peniaze, usporiadajú večierok alebo aukciu, kde požadujú vysoké vstupné.

Začnite premýšľať o tom, koľko slobody prináša bohatstvo!

 

5. Bohatí pozorne sledujú svoje združenia

 

Ľudia s vysokou úrovňou formálneho vzdelania chcú byť v spojení s akademickou elitou. Fyzickí zdatní ľudia sa stretávajú s podobnými typmi. Nábožensky založení boháči sa radi stretávajú s ľuďmi z cirkvi. A bohatí sa radi stretávajú s bohatými.

Vrana k vrane sadá, no napriek tomu sú bohaté kruhy kritizované kvôli tomu, že tvoria uzavretú spoločnosť, do ktorej sa ťažko preniká novým boháčom. Úspešní ľudia všeobecne súhlasia s tým, že vedomie je nákazlivé a styk s úspešnejšími ľuďmi ako oni prinesie zvýšenie kapitálu. V ostatných segmentoch spoločnosti je táto zásada prijatá, ale boháči budú vždy kritizovaní za to, že  vyhľadávajú spoločnosť ešte bohatších. Milionári o peniazoch premýšľajú inak ako stredná trieda.

 

Stanovte si cieľ, že strávite dvojnásobok času s bohatšími ľuďmi ako ste vy. Ktovie, možno to z vás spraví milionárov.