Týmto problémom trpí veľmi veľa ľudí, odpoveď naň pritom tkvie v jednoduchej veci a to v správnom zadelení svojej práce.

Ziskuchtiví ľudia na tom dokonca postavili biznis a nazvali ho honosne – timemanagement. Ponúkajú jeho kurzy a pritom je tak ľahké naučiť sa zadeliť si svoj čas aj sama. Ako? Čítajte ďalej, máme pre vás pár tipov, ako zvýšiť svoju produktivitu popri zachovaní maximálneho množstva energie.

1 Pripravte sa deň vopred!

Vašu produktivitu vôbec nepodporí fakt, že rozmýšľať o nadchádzajúcom dni začnete keď si ľahnete večer do postele. Iba si nabúrate pokojnú myseľ a privodíte problém zaspať. Čas premýšľať o zajtrajšku je deň vopred. Jedine tak budete mať dostatok času sa naň pripraviť, zvlášť, ak vás čaká veľa povinností. Nemyslím tým zásadné veci, (večer je predsa čas na odpočinok, po celom dni), ale skôr jednoduché úlohy, ako je voľba, čo budete variť zajtra na obed, alebo ktoré šaty si ráno oblečiete. Už tieto jednoduché prípravy vám uvoľnia časť mysle a vy budete pokojnejšia. A keď príde ráno, všetko, čo musíte urobiť, je dať si skvelú sprchu a vychutnať si lahodnú kávu s vedomím, že maličkou včerajšou prípravou ste si uvoľnili kúsok času pre seba v rámci rána.

2 Udržte sa v svižnom tempe

Áno, zase cvičenie. Už je to otrepané a znie to ako klišé, ale verte či nie, telo ani myseľ nikdy nebude pracovať na také obrátky, ako keď ho predtým rozpumpujete zdravým pohybom. Čiže keď viete, že vás čaká naozaj náročný deň, najmä na logistiku, choďte si ráno zabehnúť. Urobte pár klikov, drepov a zhybov. Rozprúďte krv. Myseľ sa koncentruje a vy budete absolútne pripravená čeliť každodenným výzvam na maximum.

3 To do list nie je iba pre manažérov

Veľmi pomôže aj vám. Málokto z nás je schopný mať v hlave pomyselný diár a nosiť v ňom všetky termíny, úlohy, schôdzky. Napíšte si zoznam úloh na papier. Veľmi vám to uvoľní a prečistí myseľ. Keď ste konfrontovaná s náročným dňom, jedna z najviac frustrujúcich vecí je to, že zabudnete, čo musíte urobiť a kedy. To je dôvod, prečo je zoznam úloh skvelý spôsob, ako zvýšiť svoju produktivitu.Písanie zoznamu úloh je perfektný spôsob, ako sa cítiť úspešná a motivovaná zakaždým, keď dokončíte úlohy.

4 Priorizujte

Multitasking je perfektná vec. (Ako ženy sme v ňom odborníčky), ale to nemusí vždy pomôcť v rozvíjaní produktivity. Pri kontrole vášho zoznamu úloh, premýšľajte o tom, aké sú vaše priority a zamerajte sa na ne. Nesnažte sa brať príliš veľa úloh naraz, inak budete pravdepodobne z toho maximálne nervózna, a spôsobíte si akurát tak nesústredenosť. Riešte úlohy od najťažšej k najľahšej.

5 Nezabúdajte na prestávky

Nikdy nedosiahnete maximálny výkon, pokiaľ budete opomínať prestávky. Aj myseľ potrebuje zrelaxovať a vypnúť. Ak budete tlačiť na pílu, budete tak maximálne prepracovaná a namiesto výkonu nestihnete takmer nič. Nezabudnite sa aj uvoľniť, vychutnať si kávu a niečo na jedenie, a keď sa následne vrátite do práce, budete naplnená energiou a dychtivá do nových úloh. A nezabudnite, sa počas prestávok pochváliť za všetko, čo ste stihla a za vašu produktivitu. Tento zvyk vám pomôže, aby ste zostala v pozitívnom rozpoložení a zabezpečí, že zostanete tak produktívna ako predtým.

Viac podobných článkov nájdete na www.kamzakrasou.sk