1. ,,Mal by si…!”

V tridsiatke budete cítiť spoločenské tlaky viac než kedykoľvek predtým. ,,Mali by ste” vlastniť dom, mať deti, byť vydaté či ženatí alebo mať stabilnú kariéru. Pustite z hlavy všetky očakávania a žite život, ktorý vás robí šťastnými. Nepociťujte zlyhanie len preto, že váš život sa odkláňa od normy – máte iba jeden život, tak ho žite vašim spôsobom.

  1. Netrávite čas s rodičmi

Po tridsiatke ľudia často ľutujú, že netrávili dostatok času s rodičmi, kým boli ešte dosť mladí a mohli sa aktívne zapájať. Jednoduché potešenia ako prechádzka, cestovanie alebo rozhovor môžu byť náročnejšie, keď rodičia zostarnú.

  1. Práca na prvom mieste

Trávte čas s ľuďmi, ktorých máte radi, pretože to sú cenné momenty, ktoré nikdy nenahradia peniaze alebo kariérny postup.

  1. Trávite čas negatívnym zmýšľaním

Myslíte si, že negatívni ľudia sa z vášho života vytratia. Môže sa však stať, že niektorí zostanú, tak s nimi nestrácajte čas. Dávajte si pozor na ľudí, pri ktorých sa necítite dobre a prehodnoťte vaše vzťahy s nimi. Netrávte čas negatívnymi myšlienkami, nad ktorými nemáte kontrolu.

  1. Myslíte si, že v tridsiatke ste starí

V tridsiatke si ľudia často hovoria, že sú už na isté veci starí. Nie ste! A ľudia starší ako vy vám to potvrdia. Žite a užívajte si život a nikdy nestraťte dieťa v sebe.

  1. Nedávate seba na prvé miesto

Možno, že na prvé miesto dávate všetkých okrem seba. Keď raz dáte seba na prvé miesto, všetko ostatné bude na správnom mieste. Ak dáte svoje potreby na prvé miesto, budete šťastnejší a prospeje to aj vašim vzťahom. Ak sa budete o seba starať, budete neskôr menej vecí ľutovať.

  1. Nestaráte sa lepšie o svoje telo

Je to paradox, že na jednej strane hovoríte, že ste už na niektoré veci už starí a na druhej strane sa stále stravujete nezdravo a máte zlozvyky vášho mladšieho ja. Je ťažké tieto zlozvyky odstrániť, ale starajte sa o vaše telo čo najskôr, inak sa vám „odvďačí“ skôr ako si myslíte.

  1. Neprijímate výzvy

Možno že ste vo všeobecnosti v tomto veku opatrní a možno to súvisí so spomínanými očakávaniami na váš vek. Nehrajte to na istotu a žite trochu!

  1. Nesporíte a neinvestujete dostatočne

Ide o jednu z najväčších výčitiek, ktorú ľudia po tridsiatke majú. Ak začnete sporiť skôr, budete žať väčšie odmeny, keď pôjdete do dôchodku. A ak neodložíte sporenie a investovanie na neskôr, budete môcť odísť do dôchodku vtedy, keď vám to vyhovuje.

  1. Dosť necestujete

Svet vám je na dosah, tak sa pustite do dobrodružstva! Neodkladajte to, pretože čím budete starší, tým ťažšie bude nájsť si na cestovanie čas.

  1. Príliš veľa sa zaoberáte tým, čo si o vás myslia druhí

Zdá sa, že v tomto sme vinní v každom veku. Nestrácajte viac čas týmto neužitočným zlozvykom. Prestaňte investovať čas a energiu do rozmýšľania nad tým, čo si o vás myslia ľudia, ktorým na vás nezáleží. Ten, kto sa o vás zaujíma, vás bude akceptovať takého, aký ste.