Či už si to priznáme alebo nie, väčšina z nás túži nájsť svoj dokonalý doplnok. Túžime mať niekoho na našej strane, kto nás bude milovať aj v momentoch našej nedokonalosti a zdieľať s nami spomienky nášho života.

Život nie je rozprávka, takže prestaňte hľadať dokonalosť. Je možné nájsť niekoho, kto bude stáť pri vás, spolu s vami znášať útrapy sveta a pomôže vám prežiť život naplno. Ako sa nastaviť, aby ste prilákali tento druh lásky do vášho života? Tu je 5 tajomstiev:

1. Buďte autentickí.

Aby ste našli skutočnú lásku, musíte najprv spoznať vaše skutočné ja. Ak chcete niekoho, kto vás bude milovať aj vo chvíľach vašej nedokonalosti, najprv musíte byť ochotní urobiť to pre niekoho druhého. Čo vás robí skutočne šťastnými? Je ľahké dostať sa do zvyku zavďačovania sa druhým a robiť to, čo je populárne alebo “normálne” v danom čase. Ak podriaďujete vašu osobnosť alebo túžby uspokojeniu druhej osoby, nie ste to skutočne vy. Ľudí láka autentickosť. Spoznajte sa, majte sa radi a naučte sa konať a hovoriť autenticky!

2. Buďte svojím najlepším ja.

Ak očakávate nejaké správanie od vášho partnera, začnite najprv od seba. Chcete stráviť váš život s osobou, ktorá sa stará o svoje zdravie a telo? Cvičte a zdravo sa stravujte! Chcete mať pri sebe človeka, ktorý vidí v druhých ľuďoch a v situáciách iba to najlepšie? Tak sa prestaňte sťažovať!

3. Buďte smelí.

Verte sebe, svojim rozhodnutiam a schopnosti prilákať lásku do svojho života. Ak ste skutočne sami sebou, takáto sebadôvera z vás bude vyžarovať. Zaujmete niekoho, kto vás bude uznávať, ceniť si vás a milovať takého, akí ste. Ste kompletní sami o sebe. Pochopte, že hoci je pekné mať spriaznenú dušu, nie je to nevyhnutnosť. Vy sami ste dosť.

4. Buďte otvorení.

Ak túžite spoznať niekoho nového, musíte sa chcieť otvoriť ľuďom okolo vás. Ak sa niekto stojací vedľa vás v rade v obchode snaží nadviazať konverzáciu, buďte ochotní sa zapojiť. Aj keď táto osoba nebude láskou vášho života, trénujte svoju otvorenosť.

5. Buďte šťastní.

Pravdepodobne najdôležitejším tajomstvom v tomto zozname je byť šťastný. Každý chce byť obklopený šťastnými ľuďmi. Šťastie je príťažlivé. Takže zamerajte svoju pozornosť na rozmýšľanie a robenie vecí, ktoré vás robia šťastnými.