Čo ťa charakterizuje? Aký je DJ Ekg, keď práve nie je na pódiu alebo sa baví s fanúšikmi a publikom?

DJ EKG alebo teda Miro Ecker je svojím spôsobom zvláštny druh človeka, ktorý si vytvoril vlastný svet. Mnohí moji blízki mi to často hovoria a stále si to uvedomujem. Veľa veci zabúdam, rád ľudí počúvam, ale občas sa mi stane, že ak na mňa niekto hovorí nevnímam, pretože stále dumám, čo môžem v dídžejingu zlepšiť a tým ide všetko bokom. Snažím sa to na sebe napraviť, žiaľ nie vždy to ide. Ale používam formulku: „teraz som nevnímal skús ešte raz“.

Ako vnímaš svoj osobný život a čo ťa v ňom inšpiruje? Je pre teba relax iba káva s priateľmi alebo vyhľadávaš niečo iné?

Hovorí sa, že za úspešným mužom hľadaj milujúcu ženu. Táto veta platí v mojom prípade doslova. Môj život sa zmenil, pretože som naozaj stretol ženu, na ktorú sa čaká celý život. Moja partnerka je zdrojom inšpirácie, symbolom tolerancie a je pre mňa tým, čo som naozaj hľadal. Môžem s ňou preberať profesné veci, pocity, hudbu a stále dostanem trievzdy, dospelý názor. Rád počúvam ľudí a samozrejme ich názory, pretože oni dávajú smer a to je pre mňa dôležité. Veľa času strávim pri debatách na kávach či už s dídžejmi, alebo pravidelnými návštevníkmi parties. Naozaj môžem povedať, že dídžejing je pre mňa relax vo všetkých smeroch. Napĺňa ma vyhľadávanie novej hudby, milujem sledovať rôzno-žánrové dokumenty. A čo totálne milujem je cestovanie…

DJ Ekg 1

Poznáme sa dlhšie a myslím, že môžeme priznať, že obaja máme po tridsiatke. Človek začína vnímať aj sám seba trochu inak a prehodnocuje priority. Ako si dnes na tom ty a ako vnímaš svoj život a méty, ktoré ešte máš?

Aj napriek výsmechom, aj napriek odhováraniu a všetkým zákerným veciam, robím to, čo som naozaj vždy chcel. Povedal som to mnohokrát, ale naozaj som stavil na jednu kartu a to bol dídžejing. A vyšlo to! Preto mi píšu aj mladí ľudia, že som pre nich zdroj inšpirácie. Človek naozaj má isť za tým, čo vo vnútri cíti a nech to trvá naozaj dlho, ten pocit výhry je úžasný. Môžem povedať, že mi robí radosť hrať po kluboch, cestovať, lebo je to presne, to čo som vždy chcel. Aj napriek ťažkostiam, nič nie je nemožné. Veľkou podporou je akých máš ľudí okolo seba. Ak máš plnú podporu od blízkych, zvládneš všetko!

V dídžejingu si už roky. S akými plánmi si k tomu pristupoval?

Ja som si dával krátkodobé a splniteľné ciele. Tie ma hnali dopredu. Vždy som ale sníval a čo si predsavzal, to aj splnil. Je to tak stále. Mal som ale fintu – v tom, že som ľudí rád počúval vždy som našiel v skupinkách takzvaných lídrov. Lídri boli pre mňa mienkotvorní ľudia. Tí, ktorí svojim sociálnym skupinám hovorili svoj názor a iní ho vzali za svoj. Títo lídri komunikovali na sociálnych sieťach, volali ľudí na akcie a ja som veľmi dobre vedel, že ak sa im zapáčim, posunie ma to ďalej. Toho sa držím doteraz.

DJ EKG 2

A čo tvoja práca s davom? Je to aj o psychológii?

Je to úplne základná vec – čítať dav. Je to záležitosť, ktorá sa nedá naučiť. To jednoducho musíš mať v sebe. Ja viem prečítať dav dokonale a to mi veľmi pomáha.

Čím sa riadiš?

Ako pôsobíš na ľudí, takí aj budú. A naozaj to funguje.

Čo bolo kľúčové, aby si dosiahol súčasný úspech?

Byť skromný, tvrdo pracujúci. Ak si neodoprieš, nebude ti dopriate. Hlavne sám sa necítim byť úspešný. Každý deň si poviem, že robím málo a neulietavam si na sláve. Neexistuje sláva. Je len uznanie od ľudí. A to môže byť krátkodobé. Som vysporiadaný s tým ako to je, ale zároveň len odo mňa záleží, aký život budem mať. Preto tvrdo makám, aby som bol sám spokojný, pretože to ma robí šťastným a to je môj kľúč k úspechu.

Darí sa ti zladiť prácu a osobný život?

Myslím, že áno. Ale je pravda, že by som tie dve odvetia mal niekedy viac rozdeľovať.

Stále to vieš s ľuďmi. Vieš si predstaviť začať novú kariéru aj v niečom inom?

Zatiaľ si to neviem predstaviť, ale ak by som to chcel zmeniť, určite by to bola práca s ľuďmi. Tu som doma. Taktiež ma fascinuje organizovanie eventov. Toto bude pre mňa budúcnosť. Mám rad organizovanie skupín, ich motivovanie a vytváranie niečoho nového pre rôznych klientov.

Dj Ekg4

Na čo si za tie roky vo fachu prišiel z pohľadu svojej osobnosti? Zmenili ťa?

Zmenili ma v mnohých smeroch. Začal som selektovať ľudí, s ktorými spolupracujem a inak som ľudí začal aj vnímať. Za ten čas som sa naučil ľudí čítať, čiže viem koho chcem mať pri sebe a koho nie. Určite ma čas naučil tvrdosti a v biznise doslova.

Na čom pracuješ najnovšie?

Teraz pripravujem svoju letnú tour, ktorá bude naozaj hektická. Taktiež som už skoro vypredal bookingy na rok 2015, čo je odpoveďou na to, či som zaneprázdnený. Aktuálne bookujem už rok 2016. Snažím sa však hrať naozaj kvalitné koncerty a teda akcie, ktoré nie sú profesionálne odpromované vypustiť. Ľudia si zvykli na kvalitu a preto je cítiť menšiu krízu v kluboch. Je pre mňa najdôležitejšie, aby návštevník mojej párty odišiel so silným pocitom zážitku. Preto musí byť dokonalý vo všetkých smeroch. Na to si dávam záležať. Toto všetko chce môj zákazník zažiť a ja som plne odhodlaný mu to formou zážitku dať. Emócia bola vždy tá najsilnejšia ľudská hodnota a tá je mojou zbraňou.

Mimo toho máš určite aj ďalšie plány.

Som rád, že v osobnom živote nepotrebujem nič meniť. Všetko ide podľa plánu a v tom dj-skom sa stále niečo deje. Aktuálne pripravujem svoje letné tour, ktoré bude naozaj pestré a prinesie silne highlighty v mojej kariére. V Prievidzi sme postavili s Milanom Lieskovským veľký projekt a ako prvý dídžeji na Slovensku ideme s vlastnou show na zimný štadión, čo sa nepodarilo žiadnemu dídžejovi v našej krajine. Rok 2015 je pre mňa ale úplne top, pretože sa podaril cieľ, ktorý je len raz za život. Prirovnal by som ho k úspechu športovca byť na olympiáde. Tento rok sa mi potvrdilo hranie na ostrove Ibiza, konkrétne v dennom podniku Ocean Beach. Je to pre mňa zásadný projekt, pretože som si ho vždy prial a sníval o ňom, aj napriek tomu, že ma všetci vysmiali, že sa to nedá. Opak je skutočnosťou a na pozvanie samotného rezidenta eventu sa budem tešiť dvojhodinovému setu. 😉