Aké vlastnosti musí mať úspešný manažér?

Musí byť schopný mať nadhľad nad operatívou a jasnú myseľ, jasný zámer. Mal by vidieť, kam sa podnikanie uberá a vedieť, ako reagovať na výzvy. Dôležitá schopnosť je nadchnúť ľudí pod ním, načúvať im, odhadnúť ľudí, budovať dlhodobé vzťahy a transparentne a otvorene komunikovať. Mal by neustále pracovať na svojom rozvoji a učiť to aj svoj tím.

Čo je výhodou žien pri podnikaní?

Ich prispôsobivosť, spolupatričnosť, tímovosť, emócia, odhad rizika, schopnosť budovať dlhodobé vzťahy a hľadať riešenia, ktoré spoja a posunú vpred všetky strany. Keď dáte žene dostatok dôvery, zodpovednosti a vzdelávania, vybuduje vám trvalé a úspešné podnikanie. A vloží do neho veľa lásky a svoje srdce.

Dá sa naučiť ako dosiahnuť úspech, alebo je to vrodený talent?

Úspech môže dosiahnuť ktokoľvek, kto pozná a používa jeho princípy. Je to o vnútornom nastavení, o vnímaní reality, o dôvere v seba a svoj cieľ, o stratégii a vytrvalosti. Ak veríte, že niečo dokážete, veľmi to chcete a vytrváte, dosiahnete to. Avšak úspech je veľmi individuálna záležitosť, pre každého znamená niečo iné. Princípy úspechu sa dajú naučiť.