Zdvihnite dnes telefón, otvorte e-mail, či napíšte pohľadnicu a potešte svojou pozornosťou niekoho kto vám na vašej ceste pomohol. Povedzte im napríklad:

– že si pamatáte čo vám raz povedali a že to na vás zapôsobilo
– že si vážite čo vás raz naučili a že to pre vás otvorilo mnoho nových možností
– že pre vás boli dôležitou inšpiráciou
– že si ceníte všetky tie roky vášho priateľstva
– že ste radi že vám venovali svoj čas, svoju pozornosť a záujem a že to pre vás malo naozaj veľký zmysel.

Častokrát čakáme až na čas keď sú naše úspechy úplne dokonalé. Obrazne povedané, staviame si dom našich snov, kameň po kameni, a čakáme až na ten moment keď je náš dom dokonale postavený, detailne zariadený, uprataný, vymaľovaný, ozdobený a keď vyhral súťaž o najkrajší dom. Až vtedy, ak to všetko vobec dosiahneme, sme ochotní sa pozastaviť s pocitom spokojnosti a spomenúť si na to kto nám pomáhal postaviť základy či nájsť vlastný pozemok.

Možno sú vo vašom živote ľudia na ktorých si často spomínate, cítite sa im v myšlienkach vďační. Nečakajte! Povedzte im to. Vyjadrite to slovami. Ktovie, možno sa vám vďaka tomu ten dom vašich snov bude budovať veselšie.

Každý z nás je malý človek v mori veľkého sveta. Niekedy jediným sposobom ako sa ludia dozvedia, že ich snaha vo svete niečo znamenala je keď niekto ako vy venuje minútku tomu aby im povedal že ich úsilie bolo pre vás cenným prínosom.