Pred dobrým priateľom nemáte obavy odhaliť svojho „kostlivca v skrini,“ môžete sa s ním podeliť o to, čo možno nemôžete zdieľať ani so svojimi rodičmi. Viete, že bude vždy na vašej strane, v dobrom i v zlom.

Týchto jedenásť bodov vám môže pomôcť zistiť akými priateľmi sa obklopujete.

1. Podporuje každú vašu snahu

Skutočne dobrý priateľ vás bude podporovať vo všetkom o čo sa pokúsite. Či už chcete zmeniť napríklad len svojho koníčka, alebo dokonca profesijnú dráhu. Skutočný priateľ bude pri vás na každom kroku.

2. Toleruje vaše čudné správanie

Všetci sa občas podivne správame, to si treba uvedomiť. Skutočný priateľ vás za to ale hneď neodsúdi.

3. Odpustí vám čokoľvek

Každý občas niečo pobabre. S tými falošnými priateľmi vás môže chyba stáť priateľstvo. Skutoční priatelia ale budú vedieť, že občas obrátite všetko hore nohami a dokážu vám odpustiť, pretože si cenia vaše priateľstvo a neobetujú ho kvôli vášmu dočasnému omylu.

4. Vždy vám bude kryť chrbát

Ak sa mýlite, skutočný priateľ bude stáť pri vás, bez ohľadu na to, čo sa deje. Je vždy na vašej strane a bude bojovať za vás bez zbytočných otázok. To je práve to, čo robí ozajstný priateľ!

5. Podporuje vaše záujmy

Tým, ako sa vyvíjame, objavujeme aj nové záujmy. Niekedy sa zdajú byť nevhodné pre nás. Falošní priatelia si z vás budú robiť žarty a presviedčať vás aby ste nemenili súčasný stav. Naozajstný priateľ vás povzbudí a umožní aby ste vyskúšali túto novú časť seba samého.

6. Pozná všetky vaše maniere

Všetci máme malé maniere o ktorých naši skutoční priatelia vedia. Ráno sme namrzený, koketujeme keď sme opitý, jeme veľa cestovín atď. Nikto iný vás tak dokonale nepozná ako vás skutočný priateľ.

7. Neustále je s vami v kontakte

Falošní priatelia vás budú kontaktovať iba vtedy, keď niečo potrebujú, alebo chcú vedieť nejaké šťavnaté klebety. Skutoční priatelia sa s vami budú chcieť skontaktovať kdekoľvek a kedykoľvek, pretože ich vždy zaujíma čo sa deje vo vašom živote. Nezaujímajú sa len o najnovšie klebety vo vašom vzťahu, ale možno chcú vedieť len to, čo ste mali dnes na obed.

8. Udrží vaše tajomstvo

Ak môžete niekomu veriť, kto neroznesie po meste klebety o vašich malých tajomstvách, sú to vaši ozajstní priatelia. Falošní priatelia budú zaobchádzať s vašim tajomstvom, ako by im nič nebolo sväté. Skutočný priateľ si váži dôvery a nebude o vás nikomu rozprávať.

9. Nemusíte sa strojiť, aby ste na neho zapôsobili

Ak sa na stretnutie s priateľmi musíte vyobliekať, urobiť si vlasy a uistiť sa, že naozaj dobre voniate, potom máte falošných priateľov. Skutočný priateľ vám umožní prísť v teplákoch s neumytými vlasmi a pritom si z vás nebude uťahovať. On jednoducho chce stráviť s vami čas.

10. Urobí si na vás čas

Nezáleží na tom, či majú voľno len hodinu medzi prácou a tenisom, skutočný priateľ vám umožní prísť kedykoľvek na pohárik. Nie je to otázka času, ale skutočnosť, že chce stráviť s vami voľné chvíle, ktoré mal vyhradené len pre seba.

11. Vždy sa mu môžeš vyplakať na ramene

Veľký rozdiel medzi skutočnými a falošnými priateľmi je ten, ako sa vyrovnajú s vašimi vzostupmi a pádmi. Ak sa budete cítiť zle, falošný priateľ vás potľapká neohrabane po pleci a pokúsi sa zmeniť tému. Vaši skutoční priatelia vás objímu a budú počúvať vaše náreky celú noc, pokiaľ to budete chcieť. Skutoční priatelia sú tu pre vás, či už ste šťastný, alebo smutný.