Nehovoríme, že niektoré ste už nepočuli, ani že budú pri vstávaní veľmi príjemné. Ten jedinečný pocit, keď sa ale chceš plný energie pustiť do dňa, stojí za to.

1. Vstávaj skoro!
Nad týmto sa nezamýšľaj. Proste to urob, pretože čím viac o tom premýšľaš, tým viac argumentov proti si nájdeš. Ranné vtáčatá sú viac proaktívni ľudia, oveľa produktívnejší počas celého dňa a z rána dokážu vyťažiť maximum. Zrazu ráno nájdeš čas na všetko, aj na cvičenie a správne stravovanie. K tomu sa ešte dostaneme.

2. Urob niečo, čo miluješ.
Endorfíny pre správny štart dňa potrebuješ – čokoľvek ti ich privedie, je tá správna vec. Dobrá hudba, cvičenie, šport, kávička v tichu, skvelé raňajky, milovanie, dlhá sprcha, prechádzka na krátky nákup na trh.. je to na tebe, ráno je tvoje. 😉

3. Urob si to-do zoznam.
Potrebuješ vedieť, čo máš urobiť, je fajn mať plán, nielen preto, aby ste boli efektívni a produktívni, ale aj preto, aby ste vedeli porovnať deň, posúdiť koľko ste zo zoznamu splnili. Príjemý pocit produktívneho dňa sa dostaví najskôr podvečer, ale musíš ním začať už ráno.

4. Spoj aktivity.
Pustiť si hudbu keď práve vstávaš a vytancuješ sa z postele, je skvelý príklad ako spojiť viacero aktivít. Tiež je to na tebe, poznáš sa najlepšie a postupne zistíš, čo ti sedí ráno najlepšie.

5. Zobuď sa príjemne.
Každý argumentuje, že na vstávaní je niečo najhoršie a každý sa zvykne sťažovať na budík. Tak ho skús obísť, alebo si zmeň spôsob budenia. V mobile dnes nájdeš x možností ako na to.

6. Neprejedaj sa.
Reč ale nie je o raňajkách. Mnohí si myslia, že raňajky sú najdôležitejšie jedlo dňa. Z časti áno, ale to ako sa ráno cítiš súvisí aj s tým ako si jedol večer a najmä koľko. Pred spánkom sa neprejedajte, zistíte, že ráno vstanete oddýchnutejší.

7. Maj rád to, čo robíš.
Možno tvoje ráno nestojí za nič, pretože sa netešíš na prácu, ktorá ťa čaká. Podľa prieskumov prekvapivo veľkej časti ľudí nesedí ráno z toho dôvodu, že sa im spája s odchodom do práce alebo priamo s prácou. Sobotňajšie ráno je zrazu výnimkou. Napadlo vám už prečo? Skúste zmeniť svoj postoj a zmeníte si aj ráno. Jednoduché, ale je to tak.

8. Nikam sa neponáhľaj.
Nie je nič horšie ako ráno uponáhľať. Dopraj si čas, aj keď sa ponáhľaš do práce, môžeš prispôsobiť svoje ranné rituály. Všetko je vecou priorít a návykov zároveň! 😉 Tak prajeme príjemné vstávanie!