1. Počúvajte svoje vnútro.

Za tie roky som sa naučil veriť svojim inštinktom, pretože sú takmer vždy správne. Ak necítite alebo sa vám nevidí niečo správne, asi to má dôvod. Vynaložte všetko úsiliepozerať sa na veci, čo vás obklopujú. Viete viac, než si myslíte. Ak to chodí ako kačka a vyzerá ako kačka – asi to kačka je.

2. Nech čas je na vašej strane.

Unáhlené rozhodovanie bolo príčinou väčšiny mojich chýb.To platí najmä pokiaľ ide o rokovania. Ak druhá strana rokovania vyžaduje, aby ste sa rozhodli rýchlo – z akéhokoľvek dôvodu –berte to ako varovanie. Správne rozhodnutia vyžadujú čas. Vždy budú existovať zdanlivo ” dobré ” dôvody naliehavosti. Nesúhlasím. Dobré rozhodovanie vyžaduje perspektívu a perspektíva prichádza s časom. Väčšina rozhodnutí môže počkať .

3. Nemárnite čas na nespávnych ľudí.

Snažiac sa presvedčiť firmy robiť niečo, čo nerobia v súčasnostibolo zdrojom úzkosti počas celej mojej kariéry. Predával som svoje vynálezy dlhú dobu. Za tie rokysom sa dozvedel , že ak budem predávať variáciu jablka, mal som naozaj nájsť niekoho, kto jablká kupuje. Strávil som príliš veľa času ukazovaním svojich nápadovľuďom v rôznych priemyselných odvetviach. Pravdou je, že väčšina ľudí nie je ochotná riskovať niečo mimo ich zóny pohodlia. V oblasti predaja je to veľmi ťažké – dokonca aj v prípade, že máte skvelý nápad.

4. Uvedomte si, že niektoré veci nie sú naozajtaké, bez ohľadu na to, akoveľmiichtakéchcetemať.

Som menší bojovník ako som býval, ale tak je to správne. V minulosti, keby niečo nešlo ako som si želal, sústredil by som sa na to, aby som pracoval ťažšie. Myslel som, že sila vôle stačí. Teraz už viem, že to tak nie je. V súčasnosti to viac akceptujem. Deväť z 10 krát, som rád, keď nechávam veci plynúť len tak. Keď sa pozerám späť, uvedomujem si, že veci išli najlepšie ako mali  – a možno dokonca lepšie! Ak budete na ne po celú dobu tlačiť príliš silno, budete nakoniec ľutovať. Samozrejme, medzi prílišným tlačením a vzdaním sa existuje len tenká hranica. Chvíľu trvá, než v tom budete vedieť plávať.

5. Používajte telefón.

Až príliš ľahko sa veľa nedorozumení stáva cez e-mail! Ak ste aj niekedy na pochybách, používajte telefón. E-mail je veľmi efektívny a pohodlný spôsob komunikácie. Ale pretože je to také neosobné, vaše slová a zámer môžu byť nesprávne vyložené. Po prvé, vždy sa snažte písať čo najjasnejšie, dokonca aj keď ste v zhone, a nezabudnite si prečítať, čo ste napísali ešte pred odoslaním. Ak máte pocit, že potenciálny konflikt môže vzniknúť, zdvihnitetelefón a hovorte o tom. Aj napriek drobným nepríjemnostiam, to stojí za to. Týmto spôsobom možno zábrániť mnohým problémom. Vzťahy sú skôr budované prostredníctvom dynamických rozhovorov. Takže vynaložte úsilie na zdvihnutie telefónu, a ešte lepšie je stretnúť sa s ľuďmi s ktorými korešpondujete aj osobne .

 

Chyby sú naozaj len chyby, ak ich neustále opakujete. Pripravujete sa o príležitosť byť lepším a robiť veci lepšie, ak svoje omyly neanalyzujete.