1. Pes vám dokáže zabezpečiť rande (ak ste chlap)

Výskum ukazuje, že majitelia psov pôsobia atraktívnejšie – platí to viac u žien ako u mužov. Nedávna štúdia skúmala 1210 jednotlivcov, ktorí hľadali lásku cez internet.  Vedci zistili, že ženy v tejto skupine boli citlivejšie na to, ako sa muži správajú k svojim domácim miláčikom. Je dôležité si uvedomiť, že psy sú akýmsi lepším “sociálnym barometrom” ako mačky, možno kvôli ich očným zubom, ktoré vyžadujú väčšiu starostlivosť.

 

  1. Psy robia ľudí krajšími

Štúdie naznačujú, že psy môžu povzbudiť ľudí, aby sa viac socializovali. Napríklad jedna štúdia mala cieľ preskúmať, či prítomnosť psa môže podporovať bližšie vzťahy medzi ľuďmi. V prvom prípade muž na ulici žiada od ľudí peniaze. V druhom prípade urobí to isté žena. V treťom experimente muž odhodil peniaze na zem, aby zistil, či mu ich ľudia pomôžu pozbierať. Pri štvrtej situácii muž požiadal ženy na ulici o ich telefónne číslo. Každá z týchto situácii bola robená so psom aj bez neho s cieľom zistiť účinok prítomnosti psa na človeka. Vedci zistili, že pri prvých troch situáciách boli ľudia ochotnejší v prítomnosti psa. Vo štvrtom experimente sa mužovi podarilo získať viac telefónnych čísel v prípade, že mal pri sebe psa.

 

  1. Pes môže zlepšiť váš vzťah

Pri pároch, ktoré majú domáce zvieratá, je väčšia pravdepodobnosť, že budú šťastní ako tí, ktorí domáceho miláčika nemajú. Výskum odhalil, že páry so zvieratami majú nižšiu hladinu stresu pri riešení konfliktu. V jednej štúdii skúmali 100 párok – 50 s domácim miláčikom a 50 bez neho. Páry so zvieratkom mali v priemere nižší tlak. Sociálna interakcia prospieva zdraviu, a preto je pravdepodobnejšie, že ľudia s domácim miláčikom sú sociálnejší a domáce zvieratá im poskytujú rovnaké výhody ako interakcia medzi ľuďmi.