Učte sa milovať chyby.

Vždy sa poučte zo svojich chýb a prehnane o sebe nepochybujte. Chyby sú nevyhnutné a raz sa nad nimi možno iba pousmejete.

Často hovorte áno.

Niekedy je ťažké vystúpiť z komfortnej zóny a skúsiť niečo nové. Ak budete častejšie hovoriť áno, budete otvorenejší novým veciam a novým príležitostiam.

Menej je viac.

Zamerajte sa na zopár vecí, v ktorých chcete byť dobrý. Ak chcete byť dobrý vo všetkom, mrháte svojou snahou.

Hovorte ľuďom ako sa cítite.

Ak niekto zraní vaše city, buďte k nemu úprimní. Keď telefonujete so svojou mamou, povedzte jej, že ju máte radi. Život je príliš krátky na to, aby ste to nepovedali.

Učte sa mať rád zmeny.

Jedna vec, s ktorou by ste mali rátať, je zmena. Nemôžete sa jej vyhnúť a nebude to vždy ľahké, ale zmena sa deje z nejakého dôvodu.

Nemáte veľmi čo stratiť.

Obava zo straty nás často odpútava od plnenia si svojich snov. Ale keď máte 21, nemáte tak veľmi čo stratiť. Prečo nezačnete robiť to, čo ste vždy chceli? Ani ten najhorší scenár nie je v skutočnosti taký zlý.

Prestaňte sa toľko obávať toho, čo si myslia iní.

Nechať názory vašich rovesníkov ovplyvniť vaše rozhodnutia je to najhoršie, čo môžete urobiť. Jediná vec, ktorá je dôležitá, je to, čo si myslíte o sebe vy.

Buďte úprimní k sebe aj k druhým.

Úprimnosť dáva pokoj vašej mysli a pokojná myseľ je na nezaplatenie. Vzťahy založené na klamstve nie sú trvácne.

Stretávajte toľko nových ľudí, koľko len môžete.

Ľudia, s ktorými sa stretávate, vám môžu pomôcť. Správajte sa preto ku každému tak, ako by ste chceli, aby sa správal on k vám. Svet je menší, než si myslíte. Boli by ste prekvapení, aké sú medzi ľuďmi prepojenia.

Nájdite si čas byť sami.

Buďte sám sebe najlepším priateľom. Choďte sami na obed, do kina, na výlet. Znie to síce desivo, ale naučíte sa o sebe veľmi veľa.

Naučte sa pýtať úžasné otázky.

Niekedy budete obklopení múdrejšími ľuďmi ako ste vy. Zostaňte zvedaví, pýtajte sa, namiesto rozprávania radšej počúvajte. Niektorí ľudia vás toho môžu veľa naučiť.

Investujte do toho, čo máte.

Naučte sa pracovať s tým, čo máte, namiesto sťažovania si na vašu situáciu.

Vzbudzujte v ľuďoch dobré pocity.

Nikdy nepodceňujte silu jednoduchého komplimentu. Snažte sa o to, aby sa ľudia s vami cítili dobre a vráti sa vám to.

Investujte do seba.

Nikdy sa neprestaňte učiť. Život je cesta a ak nerastiete, umierate. Naučte sa niečo nové, prečítajte si knihu, učte sa cudzí jazyk, hrať na hudobný nástroj. Nezáleží na tom, čo robíte, ak do seba investujete a neustále rastiete.

Nájdite niečo náročné, čo budete radi robiť.

Nájdite si niečo, čo vás bude baviť a je to náročné. Keď sa vám to potom podarí, budete sa cítiť skvele.

Naučte sa mať radi.

Nemôžete žiť plnohodnotný život, ak sa nenaučíte mať sa radi. Chváľte sa za to, že ste jedineční. Iní ľudia vás budú mať o to radšej.

“Pošlite výťah naspäť dole.” – Kevin Spacey

Keď sa raz ocitnete v pozícii, že pomáhate druhým dostať sa hore k vám, pošlite výťah naspäť dole. Na vrchole sa môžete cítiť osamelí. Pomôžte druhým dostať sa tam.

Užívajte si cestu.

Všetci máme ciele, na ktorých dosiahnutí pracujeme. Naučte sa však milovať cestu k cieľu, ceňte si všetky malé zlyhania a úspechy. Keď raz dosiahnete cieľ, oceníte to.

Ste to vy vs. vy. To je všetko.

Prestaňte sa porovnávať s druhými. Namiesto toho sa sústreďte na to, aby ste boli dnes lepší ako včera. Iba tak môžete byť úspešní.

Riskujte vo veľkom.

Choďte si za tým, čo chcete. Nechajte prácu, skočte si padákom, začnite podnikať. Nie vždy uspejete, ale ani vždy neprehráte.

Znovuobjavte kým ste sa narodili a buďte takí.

Niekde cestou sme zabudli na to, čo nás robilo “živých”, keď sme boli deťmi. Niektorí z nás boli rodení spisovatelia, hudobníci, umelci alebo vedci. Uvedomte si, čo vás v detstve tešilo a robte to. Nestrácajte čas plnením snov niekoho druhého! Svet potrebuje viac ľudí, ktorí robia to, čo milujú.