Môže sa zdať, že úspešné partnerstvo je obrovský záväzok, ale keď sa pozriete bližšie, aj tie najdlhšie, najšťastnejšie vzťahy sú zložené z malých vecí.

Každý vzťah má „rezervoár“ dobrých pocitov a pár, ktorý ho pravidelne napĺňa malými vecami bude v čase krízy odolnejší. Tu je pár vecí, ktoré môžete urobiť už dnes pre posilnenie vášho spojenia.

  1. Venujte druhej osobe svoju plnú pozornosť

Nebuďte hrubý k svojmu partnerovi tým, že budete počas jeho/jej prítomnosti na telefóne alebo prikyvovať hlavou a mrmlať si „uhm“ keď ste vlastne mysľou kilometre ďaleko a premýšľate nad niečím iným. Ak chcete mať pevný vzťah musíte sa prejaviť.

  1. Urobte si prioritu z pravidelných milujúcich dotykov

Ľudia nesúhlasia s tým, akú úlohu hrá šťastný sexuálny život, ale nie je pochýb o tom, aké dôležité je mať pravidelné milujúce dotyky. Objímte svojho partnera, držte jeho ruku alebo pomasírujte nohy. Na tom nezáleží. Keď sa spojíte psychicky potvrdzujete tým puto silným prvotným spôsobom.

  1. Uvedomujte si svoje správanie

Keď prestanete randiť, veľa párov zabúda na spôsoby a jednoucho si myslia, že už nemusia robiť malé láskavosti pre svojich partnerov. Ale tie plnia „rezervoár“. Spravte čaj, preberte tému ktorú má rád, alebo pomôžte s drobnými prácami ktoré nemá rád.

  1. Pravidelne vyjadrujte vďačnosť svojmu partnerovi

Možno, že ste povedali svoje najvážnejšie sľuby v svadobný deň, ale zabudli ste za posledných šesť mesiacov povedať partnerovi: áno, stále som šťastný a vďačný za to že je súčasťou vášho života. Buďte so svojim partnerom každý deň. Hovorte „ďakujem“.

5. Spojte sa spolu, len tak

Zaneprázdnené páry spolu komunikujú len keď deti potrebujú ísť k doktorovi , treba zaplatiť účty, alebo niekto potrebuje kúpiť večeru. Šťastné páry si telefonujú alebo píšu len tak. Dajte svoju partnerovi najavo, že sa oňho zaujímate tým, že mu občas zavoláte.

  1. Flirtujte

Nezáleží na tom ako dlho ste spolu, váš partner pravdepodobne miluje, keď mu alebo jej pripomínate, čo vás na ňom priťahuje. Šťastné páry neprestávajú zvádzať jeden druhého, len preto, že sa usadili. Všímajte si nové účesy, pochváľte oblečenie alebo sa len pekne usmejte.

  1. Pracujte na niečom spoločne

Úspešné páry vedia ako pracovať ako tým. Či to je spoločná príprava jedla alebo mať spoločné hobby, šťastný pár chápe, že spoločná aktivita môže len posilniť ich puto.

  1. Robte si žarty

Buďte praštený. Strieľajte si jeden z druhého. Vymyslite si vlastný hlúpy jazyk. Život je ťažký a udržať vzťah silný a zdravý je ťažké – ale neberte to všetko moc vážne. Najodolnejší ľudia a páry sú tí, ktorí dokážu myknúť plecami a robiť si žarty zo života.

  1. Odpúšťajte

Malý hnev má tendenciu rásť do veľkého. Rozumné páry zvážia svoje rozpory, riešia malé priestupky skôr ako ich ohrozujú väčšie problémy.

  1. Podporujte partnerove túžby a sny

Partner, ktorý sa nezaujíma o vaše sny a ciele vás poškodzuje. Šťastným párom záleží na ich túžbach a plánoch, pýtajú sa a naslúchajú, navzájom sa podporujú a sú tam keď ich potrebujú v zlých časoch.

Dobrý vzťah nie je niečo, do čoho len tak spadnete. Aj keď možno máte skvelú chémiu a najlepšie úmysly, silné puto je to, kde si obaja partneri spravia na seba čas a starajú sa o seba každý deň. Láska je niečo, čo robíte zámerne a nepretržite.