vzťahy

Zoznamovanie je v lete jednoduchšie

Leto je obdobie, ktoré praje flirtovaniu aj sexuálnym zážitkom. Podľa odborníkov sa v lete do zoznamovania púšťa o 70 % viac nezadaných ľudí ako v zime. Väčšina z nich je aj sexuálne aktívnejšia. Na druhú stranu však stále rastie počet nezadaných mladých ľudí.

Prečo uprednostňujeme svoje ciele pred vzťahmi?

Stačí vám rýchle preletieť očami po paneli s časopismi v hypermarkete a prečítať si náhodne niektoré titulky. Názvy článkov na obálkach doslova kričia, že riešia problémy, s ktorými ľudia bojujú každý deň. Súdiac podľa obsahu tých najčastejších sloganov, najväčšími problémami súčasnosti sú chudnutie, sex a vzťahy. Prečo sú vzťahy zdrojom úzkosti a obáv?

Ženy túžia po individualizácii, ale…

Kto chce porozumieť budúcnosti lásky, musí sa pozrieť, ako žijú ženy vo veľkých mestách. Chcú pracovné úspechy a túžia po romantike. Ale vždy so strachom, že im niečo ujde.

Buďte vďační za svoj život

Musí sa stať v našej blízkosti niečo naozaj zlé, aby sme si uvedomili, čo všetko máme a o čo by sme mohli prísť?

Ako si udržať dlhodobé priateľstvá?

Priatelia sú rodina, ktorú si vyberáme sami. Keď sa jedná o naše fyzické alebo mentálne zdravie, skutočné priateľstvo môže byť dobrým liekom. Silné sociálne siete môžu dokonca predĺžiť život viac ako blízki členovia rodiny.

Jednoduché tajomstvo, ako zmeniť svoje zlozvyky

Je množstvo stratégií, ktorými môžete zmeniť svoje zlozvyky. Čím viac ich je, tým viac je možností výberu pre rôzne situácie. Jedna z nich je však najefektívnejšia a najpopulárnejšia.

Keď moderná technika ruinuje váš vzťah

V každodennej praxi psychológov sa objavuje vedľa už známych problémov vo vzťahoch, ako neschopnosť komunikovať a odpustiť, nevera, stále častejšie ďalšia téma, ktorá bola ešte pred niekoľkými rokmi neznáma: elektronické médiá a rôzne „zdieľače“.

10 najzaujímavejších zistení o vzťahoch za rok 2014

O vzťahoch, emóciách a správaní ľudí denne vychádza toľko štúdií, že zúžiť výber je ťažký oriešok. Tím ScienceOfRelationships.com sa na to podujal a vznikla zaujímavá štatistika. Pozrite si viac.

Ste spolu. Ale stále sami?

Manželstvo neposkytuje žiadnu ochranu pred nebezpečenstvom osamelosti. Štúdie ukazujú, že približne 20 percent z celkovej populácie trpí v určitom čase chronickou samotou.

Vzťahy a práca. To trápi ľudí

Nie sú to chýbajúce peniaze alebo zlomené srdce. Problémy v rodine, pocit vyhorenia či pocity neschopnosti. To dnes najviac trápi ľudí.

Zaujímavá kniha

Jsi prostě borec

Přestaňte pochybovat, že jste skvělí, a začněte si úžasně žít. Skvělá…
Ďalšie knihy

Čo sa deje

Psychológia v sebaobrane

Psychológia v sebaobrane - Ako sa rozhodovať a konať v situácii ohrozenia …
Viac eventov

Naši odborníci

Otestuj sa

Archív testov