úspech

Prečo si ženy ničia svoj vlastný úspech?

Mysleli ste si, že sklenený strop je už otázkou minulosti? Nie tak celkom. Vynára sa tu však aj iný problém, ktorý sa týka žien na trhu práce. Volá sa syndróm lepiacej sa podlahy alebo "sticky-floor syndrome".

Ktoré dôležité vlastnosti pre dosiahnutie úspechu prehliadate

Keď hovoríme o úspechu, ľudia sa viac zameriavajú na stratégiu ako ho dosiahnuť a neuvedomujú si, že nemožno ignorovať ani najmenšie detaily. Úspešní ľudia sa práve spoliehajú na tieto zriedka spomínané vlastnosti, ktoré ich posúvajú o krok pred súperov.

Self image ovláda takmer všetko. Naučte sa ho využívať

Poznáte všetky komunikačné techniky a napriek tomu si želáte mať väčšiu charizmu? Obráťte svoju pozornosť na vaše pozitívne vlastnosti. Koučka Renate Weiss-Kochs radí ako posilniť individuálny potenciál.

Noc úspešných žien

Svet podnikania a biznisu už dávno nepatrí len mužom. Ambicióznych žien s chuťou podnikať a meniť veci k lepšiemu je stále čoraz viac – Noc úspešných žien plná inšpiratívnych príbehov bude tomu dôkazom! Program: 19:00 Viera Sentešová – spoluzakladateľka a…

Najčastejšou bariérou pri hľadaní práce je prax

Vývoj pracovného trhu zaznamenáva vzostup. Aj napriek tomu, že stav je podobný tomu pred krízou a trh práce sa oživil, ostáva na úradoch práce veľa kandidátov, ktorí sa snažia uplatniť na pracovnom trhu. Prečo je to tak? Aké bariéry vnímajú kandidáti pri hľadaní práce?

25 návykov úspešných ľudí

Kto z nás nechce byť zdravý, šťastný a úspešný človek? Napriek tomu, že sa dá ľahko zísť zo svojej cesty, najúspešnejší a šťastní ľudia sa v podstate držia podobných a rovnakých princípov. Ako si za každých okolností poradiť, byť v pohode a dosiahnuť svoje ciele po vzore ľudí, ktorí sa tak správajú?

Zvyky úspešných žien – poznáte ich?

Túžite po úspechu? V živote, v kariére.. Keď si predstavíte svoj dokonalý život, chceli by ste byť úspešná? V akej sfére? Veľa magazínov každoročne zostavuje rebríčky úspešných ľudí na svete a do viacerých sa prebojovali aj ženy. Samozrejme, stále v menšej miere než muži, ale aj tak je to potešujúca správa.

10 tipov ako si pritiahnuť úspech na svoju stranu

Možno ste už konečne pripravení začať s podnikaním, o ktorom ste vždy snívali, ale obávali ste sa finančného rizika a nie ste si istí, či sa chcete vzdať výhod platu. Najväčšou otázkou, ktorú sa sami seba pýtate je: “Čoho ste ochotní vzdať sa, aby ste si vytvorili život a prácu, ktoré naozaj chcete?”

Ako byť úspešný vďaka neverbálnej komunikácii

Zvládať reč tela je v živote absolútne nevyhnutné. Či už ste podnikateľ, alebo predávate v bufete, teda ak jednáte s ľuďmi, musíte vedieť ako s nimi efektívne komunikovať. Hovorí sa, že až 93 percent komunikácie tvorí neverbálna. Preto je dôležité pochopiť, čo hovoríte okrem slov, ktoré vyslovujete.