peniaze

Ako si uľahčiť život novými technológiami

Na peňaženku veľakrát zabudneme, ale mobilný telefón máme zväčša pri sebe. Nemusí to byť problém. Najnovšie už nepotrebujete pri návšteve jedálne či reštaurácie peňaženku ani platobnú kartu. Postačí vám mobil. Teraz vďaka novinke v podobe platby cez Google Pay uhradíte účet za obed jednoducho priamo mobilným telefónom. Aj takto si uľahčíte život novými technológiami.

Ako znížiť stres z míňania? Šetrite s novými trendmi

Nie je nič jednoduchšie ako nabehnúť na internet a v pohodlí objednávať, čo vám padne do očí. Je to pre nás čoraz prirodzenejší spôsob spotreby a aj reakcia na naše podvedomie. Nové trendy ale nemyslia len na to vytiahnuť z našich vreciek čo najviac, naopak, online svet ponúka aj možnosti ako pri míňaní dokonca šetriť.

Prečo stredná trieda nerozumie bohatým ľuďom?

Len málo ľudí zo strednej triedy rozumie mysleniu najbohatších. Koniec koncov, aké by to bolo, keby sme aj my mali tie najvyššie príjmy? Všetci poznáme poznámky typu: Bohatí majú šťastie, bohatí sú vo výhode, bohatí sú podvodníci alebo sebci.....Vo väčšine prípadov ide len o prázdne vyhlásenia bez dôkazov.

Platíte mladým správne vreckové?

Tomáš Baťa svojho času tvrdil, že dieťa by sa malo naučiť hospodáriť s peniazmi už ako šesťročné, teda vo veku, kedy ovláda základné počty. Sám takto viedol svojho syna aj žiakov v jeho škole. A ako je to na Slovensku dnes?

10 tipov ako si pritiahnuť úspech na svoju stranu

Možno ste už konečne pripravení začať s podnikaním, o ktorom ste vždy snívali, ale obávali ste sa finančného rizika a nie ste si istí, či sa chcete vzdať výhod platu. Najväčšou otázkou, ktorú sa sami seba pýtate je: “Čoho ste ochotní vzdať sa, aby ste si vytvorili život a prácu, ktoré naozaj chcete?”

Päť vecí, na ktoré by ste mali utratiť viac peňazí a na ktoré nie

Materiálne veci sú skvelé a ich kúpa nám prináša jedno z najväčších potešení v pozemskom živote. Šťastie, ktoré pociťujeme keď tieto veci získame trvá ale len chvíľku. Hovorí sa, že náš mozog sa prispôsobuje šťastiu. Nové veci stratia svoj lesk a my strácame záujem. Namiesto toho, aby sme míňali svoje peniaze na veci, ktoré sa stávajú postupne staromódne, skúste míňať na niečo, čo vytvorí trvalé spomienky.

Zaujímavá kniha

Lacné fotoknihy

Do 3.6. 2020 bude platiť zľava na fotoknihy s pevnou väzbou vo formáte A4. A…
Ďalšie knihy

Čo sa deje

Psychológia v sebaobrane

Psychológia v sebaobrane - Ako sa rozhodovať a konať v situácii ohrozenia …
Viac eventov

Naši odborníci

Otestuj sa

Archív testov