čas

Dokážte žiť pomalšie v rýchlom svete

Väčšina ľudí v novodobej spoločnosti vedie uponáhľaný život. Čas alebo presnejšie žiaden čas riadi neraz naše životy. A tak robíme veci rýchlejšie. Ako sa z tohto cyklu vymaniť?

Prečo niektorí ľudia vždy meškajú

Nepatríte medzi nich aj vy? Možno máte vo svojom okolí aj vy ľudí, ktorí chodia vždy neskoro. Nie dve hodiny, ale desať, dvadsať minút, pol hodiny. Meškať desať minút je pre niektorých dokonca rovnaké, ako prísť načas! Podľa výskumov je v západnej kultúre akceptovateľné meškanie do 15 minút, ale napríklad v takom Japonsku nie je žiadna tolerancia a neskorý príchod vnímajú ako urážku.

Ako urobiť viac za menej času

Strávili ste už niekedy celý deň prácou, ale nakoniec, po prinajmenšom ôsmich hodinách riadneho pracovného času nemáte nič, čo by stálo za to? Ako je to vôbec možné? A ako to môžete napraviť?

8 spôsobov ako odísť v správnom čase

Predstavte si, aký by bol život ľahký a bez stresov, keby ste vždy vedeli odhadnúť správny čas, kedy ukončiť vzťah, prácu alebo nejaký cieľ. Je však iba jedna osoba, ktorá sa môže rozhodnúť s úplnou istotou a ste ňou vy. A potrebujete o sebe vedieť čo najviac, aby ste sa rozhodli správne. Pomôcť v usporiadaní myšlienok a v konaní vám môžu nasledovné tipy.

12 odporúčaní: Získajte viac času. Pre seba

Bežný prístup ľudí k manažmentu času vyzerá asi takto: absolvujú náročné školenia, naučia sa efektívne zvládnuť plnenie úloh, ušetria čas a využijú ho na to, aby „zamakali“ na ďalších úlohách. Chyba. Ušetrený čas je čas prioritne pre vás.

Časožrút a sebahodnota

Po neuveriteľných piatich rokoch príprav sa mi v apríli tohto roka podarilo dostať na štúdium Business & Finance na jednej z Cambridge Colleges. Pre mňa to bola jedna z najväčších výziev ostatných rokov, a veľká zmena zároveň. Do tohto úžasného univerzitného mesta som však prichádzala s jasným odhodlaním: “get out of your comfort zone.” A slová sa plnia do bodky.

Zaujímavá kniha

Lacné fotoknihy

Do 3.6. 2020 bude platiť zľava na fotoknihy s pevnou väzbou vo formáte A4. A…
Ďalšie knihy

Čo sa deje

Psychológia v sebaobrane

Psychológia v sebaobrane - Ako sa rozhodovať a konať v situácii ohrozenia …
Viac eventov

Naši odborníci

Otestuj sa

Archív testov