1. NAPLÁNUJTE SI PRVÝ MESIAC

Keď prijali nášho syna na univerzitu, na nasledujúcich pár týždňov sme si naplánovali množstvo zábavných akcií, lebo sme vedeli, že prvý mesiac bez neho bude najťažší. Zorganizovali sme turistické výlety, večere s priateľmi či dámske jazdy. Spolu s manželom sme navštívili veľa nových miest v okolí, o ktorých sme predtým nevedeli. Plánovali sme, kedy nášho syna uvidíme najbližšie.

 

2. UROBTE NIEČO NEZVYČAJNÉ

Minulý týždeň som s veľkou podporou priateľov absolvoval svoj prvý let teplovzdušným balónom – bolo to absolútne mimo zabehnutých koľají môjho doterajšieho života. Spočiatku som bol trochu nesvoj, ale ukázalo sa, že to bol jeden z mojich najpamätnejších zážitkov.

 

3. NEBUĎTE HRDINOVIA

Zmenu nemôžete zvládať sami. Prijate pomoci je zdravou súčasťou vzťahov s ostatnými. Podeľte sa s priateľmi s pocitmi, keď máte ťažký alebo zlý deň. Je to úplne v poriadku.

 

4. PRIPOMEŇTE SI, ČO VÁS BAVÍ

Tento bod platí najmä pre rodičov, ktorých deti začali navštevovať univerzitu alebo škôlku. Počas hektických dní, keď bolo stredobodom pozornosti vaše dieťa, ste určite zabudli na to, čo máte radi. Čo bolo pre vás zábavné, keď ste mali 10 rokov? Uistite sa, že ste na to nezabudli a nestal sa z vás zaneprázdnený dospelák.

 

5. BUĎTE K SEBE LÁSKAVÍ, KEĎ VÁM JE ŤAŽKO

Keď začnete novú životnú kapitolu, určite prídu momenty, keď vám bude ťažko. Dokážem to? Budem sa opäť cítiť normálne? Očakávajte takéto momenty. V takých chvíľach sa porozprávajte s priateľmi, píšte si denník alebo nájdite vlastný spôsob, ako sa s pochybnosťami vyrovnať.

 

6. PRISPEJTE KOMUNITE

Prispievanie niečomu väčšiemu ako vy zmení Váš pohľad na svet. Skúste nehľadieť len na seba a pomôcť vašej obci, združeniu alebo napríklad kolegom v práci.

 

7. PREPÍŠTE SVOJ PRÍBEH

Toto je vaša šanca urobiť to, čo ste vždy chceli. Skôr ako obzrieť sa do minulosti, sústreďte sa na budúcnosť. Nikdy nie je neskoro rozbehnúť vlastný biznis, napísať prvú knihu či získať vysnený titul.

 

 

Začiatok novej životnej kapitoly môže byť smutný, no zároveň vzrušujúci….všetko v jednom.