1.      Investujte v prvom rade do seba.
Investujte do niečoho, čo vám pomôže zlepšiť vaše talenty. Môže ísť o prehĺbenie vzdelania, tréningy, zlepšovanie zručností, ktoré už máte, alebo nadobúdanie nových.

2.      Zmeňte svoje zlozvyky čo najskôr.
Formujte si dobré zvyky a zbavte sa zlých, kým ste mladí. Čím ste starší, tým je vaše správanie viac založené na zvykoch. Reťaze zvyku sú príliš ľahké, aby ste ich cítili a príliš ťažké, aby sa prerušili.

3.      Poznajte svoje silné a slabé stránky.
Zarábajte na tom, čo robíte dobre a vyhýbajte sa vašim slabým oblastiam. Nemusíte byť expert na všetko, ale poznať svoje hranice a pohybovať sa v nich je dôležité.

4.      Nikdy neriskujte niečo, čo potrebujete, kvôli niečomu, čo nepotrebujete.
Riskovanie nie je zlé, ale iba ak máte na to správny dôvod. Riskovať niečo, čo je pre vás veľmi dôležité kvôli nepodstatnej veci, jednoducho nedáva zmysel.

5.      Nájdite si prácu, ktorú budete mať radi.
Mali by ste robiť prácu, ktorú by ste si vybrali, aj keby ste boli bohatí a nezávislí. Niečo nové sa naučíte, bude vás to baviť a budete ráno vyskakovať z postele. Nerobte prácu len pre peniaze alebo preto, že to vyzerá dobre v životopise.

6.      Obklopte sa ľuďmi, ktorých obdivujete.
Buffet často hovorí o dôležitosti mentorstva a o úlohe jeho vlastného mentora v jeho živote. Vyberte si spolupracovníka, ktorého správanie je lepšie než vaše a pôjdete jeho smerom.

7.      Čelte svojim obavám.
Nenechajte váš strach, aby vás zastavil pred tým, čo musíte urobiť, aby ste boli úspešní. Keď mal Buffett strach z verejného vystupovania, absolvoval kurz u Dalea Carnegieho, aby sa v ňom zlepšil. Dnes je jedným z najlepších prednášajúcich na svete.

8.      Váš čas je vzácny zdroj. Využívajte ho adekvátne.
Deň má iba 24 hodín. Nezapĺňajte si kalendár zbytočnými stretnutiami. Aj keď nie ste multimilionár, váš čas je vzácny.

9.      Nikdy neignorujte skvelú príležitosť.
Nerobíme príliš veľa vecí, ale keď dostaneme šancu urobiť niečo, čo je správne a veľké, musíme to urobiť. A urobiť to iba v malom rozsahu je takmer rovnaká chyba ako neurobiť to vôbec. Naozaj sa chopte príležitosti, pretože ich nebude veľa.