Svet podnikania a biznisu už dávno nepatrí len mužom. Ambicióznych žien s chuťou podnikať a meniť veci k lepšiemu je stále čoraz viac – Noc úspešných žien plná inšpiratívnych príbehov bude tomu dôkazom!

mladí ludia

Program:
19:00
Viera Sentešová – spoluzakladateľka a spolumajiteľka siete akreditovaných štúdií power jogy YoGO v Bratislave
Bývalá právnička, ktorá vymenila perspektívne povolanie advokátky za legíny a jogovú podložku. Prvé štúdio YoGO otvorili spolu so svojím manželom v roku 2011, predtým žila úplne iný život – ako vyštudovaná právnička pracovala v advokátskej kancelárii, písala žaloby, stanoviská, vyjadrenia, obhajovala ľudí na súdoch… avšak jej ideály o spravodlivosti narážali na tvrdú realitu a práca ju stále viac vyčerpávala. Únik našla práve v power joge. Ako sama hovorí: „Zahodiť roky prípravy na povolanie právničky bolo jedno z najťažších, no zároveň najlepších rozhodnutí môjho života – živiť sa tým, čo človeka baví a napĺňa, vedieť, že Vaša práca má zmysel, že pomáha tisícom ľudí objaviť zdravší spôsob života je na nezaplatenie.“

19:30
Katarína Hutyrová – spoluzakladateľka značky Nosene
Katarína búra stereotypy o nakupovaní z druhej ruky. V projekte NOSENE sa venuje téme prepojenia módy s jej udržateľnosťou a pomocou týraným ženám. „Na Slovensku si už postupne začíname uvedomovať, ako oblečenie vzniká, že môže vznikať aj férovejšie a taktiež, že tu máme aj pekné a dobré lokálne značky. Postupne sa zoznamujeme s tým, čo je udržateľnosť v oblasti módy, a že recyklácia nie je len recyklácia klasického komunálneho odpadu.”
Na Noci sa bude venovať, okrem svojej cesty k podnikaniu, aj problematike Fast Fashion a možnostiam ako prepojiť svoje nakupovanie (nielen) oblečenia s udržateľnosťou.

Prestávka

20:20
Maria Hrvatić – zakladateľka Internationals Bratislava
Mária je Chorvátka žijúca v Bratislave a zakladateľka úspešnej firmy Internationals Bratislava. Motivovaná problémami, predsudkami a vlastnými skúsenosťami, ktoré zažila pri integrácii na Slovensko, sa rozhodla vytvoriť projekt, ktorý bude pomáhať cudzincom usadiť sa na Slovensku. Okrem toho vrámci neho učí aj Slovákov ako sa priblížiť a prijať cudzie kultúry, bojuje proti xenofóbii a snaží sa svojou činnosťou zlepšiť Slovensko. Firmu Internationals Bratislava vybudovala bez akejkoľvek pomoci a kapitálu, dokonca aj bez znalosti slovenského jazyka.
Na Noci bude Mária rozprávať, aké je to byť cudzinkou-podnikateľkou na Slovensku a podelí sa o to, ako zo svojej vášne urobiť biznis aj bez peňazí.

20:50
Vladimira Ledecka – najmladšia členka úzkeho tímu prezidenta, Andreja Kisku, vrámci ktorého zodpovedá za regionálnu politiku a aktivity spojené s podnikateľským prostredím
Vladimíra s Andrejom Kiskom absolvovala celú volebnú kampaň pred prezidentskými voľbami, teraz vedie odbor regionálnej politiky, popri tom zabezpečuje ekonomický program prezidenta v zahraničí a patrí medzi jeho najbližších spolupracovníkov.
Na Noci úspešných žien nám táto inšpiratívna žena porozpráva o svojej ceste do paláca, o postavení mladých ľudí v politike a aj o tom, že “aj mladá žena môže radiť prezidentovi”.

Aké boli ich začiatky a akým komplikáciám museli čeliť? Aké problémy vo všeobecnosti majú ženy v podnikateľskom prostredí? Čo by úspešné ženy v biznise ale aj v politike odporučili svojim nasledovníčkam?

Dozviete sa 28.05., pondelok v KC Dunaj!

Zaregistrovať