Medzinárodný festival horského filmu a dobrodružstva Hory a mesto sa tohto roku uskutoční už v polovici marca, od 11. do 15. 3. 2015 v multiplexe Cinema City v bratislavskom Auparku.

Festival, ktorý sa chystá na svoj šestnásty ročník, má už programovú štruktúru osvedčenú, v rámci nej jeho organizátori z roka na rok posúvajú hranice kvality a atraktivity ponuky. Aj tohto roku zostáva dominantnou filmová prehliadka, multimediálne prezentácie vzácnych hostí, cestokluby Kino Svet a celý rad sprievodných aktivít.

Novinkou aktuálneho ročníka je enviro téma GMO – geneticky modifikované organizmy a filmová sekcia Vzduch bude po prvý raz venovaná vetroňom.

O podmanivé pohľady z výšky sa okrem nich postarajú aj hlavní hostia festivalu: slacklinistka Anna Kuchařová, športová lezkyňa Sasha Diguillian a alpský lezec David Lama.

Aktuálne organizátori 16. ročníka festivalu finalizujú filmovú prehliadku. Od 13. do 21. februára sa vo Vancouveri uskutoční tamojší medzinárodný festival horských filmov. Býva dobrým zvykom, že víťazné filmy z vancouverského festivalu prichádzajú na Hory a mesto, kde majú tradične veľký úspech. Snímky do jednotlivých sekcií programu filmov možno prihlásiť do 10. februára 2015.

Zároveň prebiehajú fotosúťaž a videosúťaž. Outdoorové fotografie môžu záujemcovia prihlasovať do 13. februára na stránke horyamesto.sk, súťaží sa v kategóriách: Horské športy, Horská kultúra a Horská krajina. Cenou za najlepšiu fotografiu súťaže je už po tretí raz dvojtýždňový trek v Pakistane. Videosúťaž určená pre amatérskych filmárov sa uzatvára 8. marca 2015, viac informácií je taktiež na internetovej stránke.

Zaregistrovať