V ktorom roku bola založená viedenská továreň Piatnik?

a) 1824

b) 1924

c) 1784

Meno výhercu spoločenskej hry Speed Cups zverejníme na facebookovej stránke Správneho v utorok 1.marca 2016.

Ďakujeme všetkým za zapojenie do súťaže! Správna odpoveď je: a) Továreň výrobcu spoločenských hier PIATNIK bola založená v roku 1824. Výhru – spoločenskú hru Speed Cups pošleme Viere Balážovej. Gratulujeme!

 

Známy výrobca spoločenských a kartových hier Piatnik prichádza na trh aj s ďalšími novinkami, ktoré preverujú nielen postreh a rýchle reakcie hráčov, ale aj ich strategické myslenie. Hry Speed Cups 2 a Callisto sú určené pre školákov, aj dospelých.

SPEED CUPS 2: Hra zameraná na rýchlosť

Hra Speed Cups 2 prináša zábavu pre celú rodinu. Hra je zamObrázok2eraná predovšetkým na postreh a rýchle reakcie a je určená pre deti od 6 rokov. Hracími nástrojmi sú farebné kalíšky, vďaka ktorým všetci hráči riešia úlohy zadané na kartičkách. Všetci hráči sa snažia usporiadať svoje plastové poháriky tak, aby poradie farieb zodpovedalo obrázku. Vyhráva najrýchlejší hráč. Ak zmiešate karty Speed Cups 1 a Speed Cups 2 dokopy, môže hrať túto zábavnú hru až 6 hráčov. Atraktívna hra je ideálna na víkendové trávenie voľného času, keď sa rodina túži zabaviť a byť jednoducho spolu.

 

CALLISTO: Vyžaduje sa strategické myslenie

Novinka z dielne Piatnik prináša vzrušujúcua pútavú strategickObrázok1ú hru od Reynera Knizia. Hra má jednoduché pravidlá a rýchly spád, je určená pre 2-4 hráčov, pre deti vo veku od 7 rokov. Pointou hry je vybudovať impérium z dielikov vo svojej farbe, zároveň však zabrániť súperom v ich snažení. Vypadáva ten, kto nemá kam umiestniť svoj farebný dielik. Dieliky, ktoré zostanú na konci hry neumiestnené, sa spočítajú a podľa ich celkovej hodnoty si hráči zapíšu body. Odohrať by sa malo toľko hier, koľko je hráčov. Po skončení hrania sa spočíta celkové skóre, víťazom je hráč s najnižším počtom trestných bodov. Hra preveruje najmä strategické myslenie a u detí podporuje rozvoj logického myslenia.

Príjemnú zábavu!

Súťaž je uzatvorená.