Dôvod je prostý. Život je o drobnostiach, ktoré robia každý moment. Nedá sa uchytiť celý a tešiť sa až na jeho záver, keď si človek praje povedať, že ho žil dobre, nestačí. Potrebujete dôkaz?

Malé momenty šťastia vám skôr či neskôr prinesú radosť

Je tomu tak. Ako spoločnosť sa totiž snažíme všetko zachytávať, zvečňovať, nosiť so sebou životom – či už ide o narodeniny, svadby, spoločné rodinné momenty – chceme to mať pri sebe, keď práve potrebujeme. Uvedomili ste si niekedy, prečo všetky tieto momenty snímate na kamery, foťáky, do mobilov a podobne? Spoliehate sa na to, že tieto krátke obdobia šťastia vám zostanú, pre prípad, neskôr, kvôli spomienkam.

Keď je vám najhoršie, sú tieto momenty dôkazom, že vám bolo dobre a ako málo k tomu stačilo

Iste, vaša exotická dovolenka či svadobná cesta, svadba, narodenie dieťaťa či narodeniny rodičov sú pamätnými spomienkami, ktoré drobné momenty prevalcujú, ale s veľkou pravdepodobnosťou človek siaha po rýchlych spomienkach, ktorým prisudzuje veľkú váhu, obzvlášť ak sa spájajú s úspechom, radosťou, pocitom šťastia. Dokonca istá štúdia potvrdzuje, že napríklad príjemný pokec s priateľmi, vychutnanie si kávy či chvíle strávené s deťmi znamenajú pre každého oveľa viac práve keď dospieva či starne.

Všetky momenty sa dopĺňajú

Či už ide o malé momenty alebo veľké míľniky vo vašich životoch, všetko sa navzájom dopĺňa. Je dôležité, aby ste nezanedbali nič z toho. Všetko sa počíta, všetko tvorí celok. Absenciu krátkych šťastných momentov v živote nikdy nenahradia veľké úspechy.

Ako hovoril Kurt Vonnegut: Užívajte si malé veci v živote, pretože jedného dňa, keď sa obzriete naspäť zistíte, že boli tými najväčšími.

Všetko pocitové je cennejšie, než materiálne

Súhlasí to, ale prečo si odopierať čokoľvek materiálne, keď vám to prináša krátku radosť a tvorí jedinečný moment v živote. Priority sú jedna vec, ale šteklenie v bruchu iná a rovnako dôležitá.

Moment, ktorý sa pamätá

Taký moment vás spomalí. Donúti vás zastaviť sa o vychutnať si ho. Nikdy nebude rovnaký a ani pre nikoho. Či už je to podvečerný západ slnka a farby na oblohe, stromy pri vašej ceste domov, ale rovná hladina jazera. Robte zo života limonádu, nevycuciavajte ho len ako citrónovú šťavu.