Keď príde na dosahovanie cieľov, uskutočňovanie snov, čo je brzdou, ktorá nám v tom väčšinou bráni? Zlá skúsenosť, okolnosti, ľudia okolo nás? Nedovoľte všetkým týmto prekážkam, aby vám bránili ísť si za svojim. Je to váš život, o ktorý tu predsa ide! Tých dôvodov je v skutočnosti obrovské množstvo a určite si každý deň nájdete nové. Vytvárame si ich totiž sami, preto sa nám zdajú neprekonateľné.

Pozrite si, ktoré sú najčastejšie a či sa týkajú aj vás. Naučte sa cez ne preniesť!

Príliš plachí, aby ste sa opýtali: Či ide o to pýtať sa niekoho na rande, alebo na prácu, mnohí z nás sú príliš plachí, aby sa skutočne priblížili k inej osobe. V súčasnosti veľa z našej komunikácie prebieha prakticky virtuálne, ale nič nenahradí face to face prístup. Je oveľa ťažšie povedať nie niekomu priamo, ako mu to napísať v texte alebo e-mailom. Existuje mnoho spôsobov ako tento blok prekonávať. Stačí začať tým, že spoločnosť ľudí a komunikáciu začnete viac vyhľadávať. Hoci aj v práci. Sprvu vám pocity môžu byť nepríjemné, ale ide iba o ZVYK. Pamätajte na to, že každý nepríjemný pocit je nepríjemný len preto, že naň nie ste navyknutí. Časom ho prestanete vnímať, zvýši sa vám sebavedomie a aj trúfalosť ísť si za svojím.

Máte pocit, že si veci nezaslúžite: Inak povedané, ľudia sa často a nepochopiteľne chovajú úzkoprso. Je to obranný mechanizmus na to, že sa nechcú prejaviť, pohnevať si okolie, odprezentovať sa úspechom a dostať do nepriaznivého záujmu ostatných ľudí. Je to také slovenské! Ale nefunguje to ani tak, ani onak. Ak máte pochybnosti o svojej spôsobilosti, pokiaľ ide o život a medziľudské vzťahy, je potrebné vziať na vedomie aj to, čo vám hovorí vnútorný hlas. Začnite tým, že si zodpoviete prečo si myslíte, že nie ste dosť dobrí? Rozvíjajte pozitívne myšlienky. Každý si zaslúži to, čo do života vkladá, či už ide o radosť z neho alebo šťastie.

Spochybňujete svoje schopnosti: Častý dôvod prečo sa nikdy nepresadíte. Možno si viete vyžiadať to, čo chcete, možno presne viete, čo si zaslúžite, ale občas jednoducho neveríte svojim schopnostiam. Poznáte na to odpoveď, ak áno, tak potom je všetko v poriadku, ale sami určite pochybujete, že je to pravda. Ak si myslíte, že nemáte na niečo talent, je veľmi pravdepodobné, že vás predbehne niekto, kto ho skutočne nemá, alebo je menej šikovný než vy. Či už ide o prácu, šport, výkon, životné príležitosti, verte tomu, čo ste dosiahli doteraz. Vždy očakávajte u seba chyby, nie je bez nich nikto, ale to ešte neznamená, že na niečo nemáte.

Nahovárate si, že nemáte čas: Dôvod, ktorý hovorí sám za seba. Skutočne tomu veríte? Nikto nedosiahol svoje sny tým, že im venoval 10 percent svojho času. Chcete argument? Denne strávite štyri hodiny prácou na ničom a za počítačom, v živote prežijete štyri roky šoférovaním a práve nemyslením na nič. Potrebujete tých čísiel ešte viac? Na čo si myslíte, že máte svoj voľný čas?

Chcete byť nenápadní: Možno si myslíte, že by ste nemali vyčnievať z radu, byť takpovediac na očiach. A možno máte vlastný plán ako na vec, ísť si vytrvalo za svojím, ale nedávať úspechy na oči. Každý úspech ale vedie k ďalším okolnostiam, ktoré vám opäť prihrajú do cesty ďalšie úspechy. Ak nikomu o ničom nepoviete, nenakloníte šťastenu a príležitosti na svoju stranu. Takže otvoriť oči, náruč a choďte za svojím!