Spoločnosť Edenred, ktorá je lídrom v oblasti stravovania, benefitov a motivácie zamestnancov, prichádza ako prvá zo segmentu gastro s inováciou v podobe platby mobilom cez aplikáciu Google Pay. Zabudnúť na papierové stravné lístky či plastovú stravovaciu kartu a vystačiť si len so svojím smartfónom je možné už od začiatku septembra. Za prvých 15 dní od spustenia prebehlo viac ako 3.500 transakcií cez Google Pay,“ ozrejmuje Jana Caltíková, marketingová manažérka spoločnosti Edenred Slovakia. To, čo bolo doteraz len hudbou budúcnosti, je realita, ktorá výrazne prispieva k zjednodušeniu života zamestnancov stravujúcich sa v reštauráciách či jedálňach.

Množstvo výhod

Platiť pomocou online digitálneho systému so sebou prináša celý rad výhod. Okrem toho, že už pri sebe nemusíte nosiť stravné lístky alebo kartu, je platba veľmi jednoduchá, rýchla a bezpečná. Služba funguje na princípe virtuálneho čísla karty, ktoré je šifrované a navyše nie je uložené v mobilnom zariadení. Digitalizáciu karty na používanie v mobilnom telefóne zvládne naozaj každý. Táto možnosť je teraz dostupná pre bezkontaktné stravovacie karty Ticket Restaurant.

O tom, že ide o kvalitnú službu so širokým pokrytím, svedčí aj spolupráca so silným partnerom Mastercard. Vieme, že dve tretiny Slovákov a Čechov používajú svoje stravovacie karty viac než 2 3-krátždenne a je preto úplne kľúčové, aby platba bola čo najrýchlejšia a najjednoduchšia. Stravovacou kartou Ticket Restaurant v mobilnom telefóne je možné platiť na všetkých bežných bezkontaktných platobných termináloch akceptujúcich karty Mastercard, komentuje Michal Čarný, riaditeľ Business Development spoločnosti Mastercard pre Slovensko, Českú republiku a Rakúsko. Oblasť stravovania je segment, v ktorom ľudia platia kartou najčastejšie. Najnovšie už nie je potrebné nosiť ju v peňaženke. Stačí ju mať pri sebe v digitálnej podobe v mobile, ktorý je automatickým spoločníkom každého z nás.

Po každej úspešnej platbe sa v telefóne zobrazí oznámenie s podrobnosťami o vykonanej transakcii. O výdavkoch tak budete mať presný prehľad. „Sledujeme najnovšie inovácie a požiadavky používateľov. Aj preto je cesta digitalizácie, ktorá sa stáva automatickou súčasťou našich každodenných životov, budúcnosťou vo svete platieb,” vyjadril sa Cyril Favel, generálny riaditeľ spoločnosti Edenred Slovakia.

Ako to presne funguje?

Stravovaciu kartu si stiahnete do mobilnej aplikácie Google Pay. Podmienkou je však mať systém Android 5.0 Lollipop s funkciou NFC. Nainštalovanie tohto produktu je bezplatné. Po novom sa platiť priložením mobilného zariadenia k POS terminálu. Platba pritom nie je podmienená prístupom na internet počas priebehu samotnej transakcie, vysvetľuje J. Caltíková.

Stravovacie karty Ticket Restaurant® v mobile tak predstavujú vyššiu úroveň platieb a prechod od klasického papiera do online sféry. Ide už o tretiu generáciu digitálnych platieb, pričom touto novinkou sa to rozhodne nekončí.