Problémom je, že všetky ľudské interakcie sú relatívne. Sú funkciou toho, ako sa vzájomne vnímame prostredníctvom našej vlastnej optiky. Autentickosť je však zriedkavá vlastnosť. Vo svete plnom virtuálnych ľudí a osobných značiek, kde chce každý to, čo nemá, nie je nikto spokojný s tým, kto je a nechce si to priznať. Aby ste vedeli lepšie identifikovať ľudí s touto vlastnosťou, tu je niekoľko charakteristík, ktorými sa vyznačujú.

1. Nevyhľadávajú pozornosť.

Autentickí ľudia nepotrebujú neustále posilňovať svoje ego. Majú dostatok sebadôvery a sebauvedomenia.

2. Nezaoberajú sa tým, či ich majú druhí radi.

Potreba byť obľúbený spočíva v neistote a narcizme. Vytvára potrebu manipulovať vlastné emócie a emócie druhých ľudí. Sebaistí a autentickí ľudia sú jednoducho sami sebou. A buď ich máte radi alebo nie.

3. Vedia rozlišovať realitu.

Naivní ľud môže byť ľahko oklamaný, ale to sa netýka autentických ľudí. Tí sú pevne zakotvení v realite, čo im dáva dobrý základ na to, aby vedeli, kedy sa veci nevyvíjajú správne.

4. Cítia sa pohodlne vo vlastnej koži.

Sú so sebou spokojní, čo ich odlišuje od ľudí, ktorí vedú svoje životy v tichom zúfalstve.

5. Robia, čo hovoria a hovoria, čo si myslia.

Nemajú tendenciu preháňať, plnia si svoje záväzky, neanalyzujú svoje slová a neprikrášľujú pravdu. Ak potrebujete niečo počuť, oni vám to povedia. Aj keď to bude ťažké povedať aj počuť.

6. Nepotrebujú veľa vecí.

Ak ste spokojní s tým, akí ste, nepotrebujete veľa vonkajších vecí, aby ste boli šťastní. Viete, kde nájdete svoje šťastie – vo svojom vnútri, u vašich blízkych ľudí, v práci. Hľadáte šťastie v jednoduchých veciach.

7. Nie sú citliví.

Neberú sa príliš vážne, takže sa neurazia, keď im druhí niečo povedia.

8. Nie sú veľmi skromní a chválenkári.

Sú si vedomí svojich silných stránok, preto sa nimi nepotrebujú chvastať. Rovnako nevykazujú falošnú skromnosť. Skromnosť je pozitívna vlastnosť, ale je ešte lepšie byť jednoducho priamočiary.

9. Sú konzistentní.

Poznajú seba a svoje emócie, sú však v dobrom zmysle viac alebo menej predvídateľní.

10. Praktizujú, čo kážu.

Neradia ľuďom robiť to, čo by sami neurobili. Vedia, že nie sú lepší ako ktokoľvek iný, takže pre nich nie je prirodzené byť pokrytecký.

Všetky tieto zdanlivo rôzne prejavy správania majú jedno spoločné. Sebauvedomenie, ktoré je konzistentné s realitou. Autentickí ľudia sa vidia tak, ako by ich videli druhí, keby boli objektívnymi pozorovateľmi. Neanalyzujú, nemanipulujú a nekontrolujú, čo je v ich hlave a čo druhí ľudia vidia alebo počujú. Ste aj vy jedným z nich alebo na sebe musíte ešte popracovať?