1. Spôsob, akým sa obliekate
Z dostupných prieskumov vyplýva, že ženy dávajú otočku pri mužoch, ktorí si myslia, že obliekanie znamená len dať si tričko s golierom. Nemusíte sa obliekať podľa najnovších módnych trendov, alebo nosiť drahé oblečenie. Aby ste vyzerali reprezentatívne stačí len dodať niečo navyše a tak preukážete, že vám záleží a že ste hrdí na to, čo si obliekate.

2. Vaše fyzické zdravie
Nemusíte byť kulturistom alebo maratónskym bežcom. Je dôležité ukázať, že vám na vašom tele záleží. Ak necvičíte vôbec, začnite s aspoň 20 minútovou chôdzou. Potom možno vstúpite aj do telocvične, alebo posilňovne. Dobrý zdravotný stav tiež zahŕňa návštevu u lekára, zubára a profesionálneho očného lekára.

3. Vaša strava
Rovnako ako pri cvičení, ani pri stravovaní nemusíte sledovať najnovšie trendy alebo výstrelky, ale snažte sa robiť to najlepšie, aby ste sa dobre stravovali. Väčšinou jesť to, čo robí vášmu telu dobre – zrejme viac bielkovín ako sacharidov, doplnené ovocím a zeleninou. Snažte sa jesť menej jedál z fastfoodu. Pozvite svojich priateľov a ponúknite sa, že im uvaríte večeru.

4. Vaše čitateľné návyky
Ak po večeroch výlučne hráte videohry a pozeráte televíziu, skúste siahnuť aj po knihe. Čítanie posilňuje vašu predstavivosť udržuje vašu myseľ aktívnou. Nemusíte sa chváliť tým, čo ste prečítali, ale môže to byť skvelý spôsob ako zvýšiť hodnotu vašich konverzácií. Je to navyše aj dobrý spôsob, ako relaxovať.

5. Vaše spoznávanie sveta
Nikto nemá rád politického snoba ani úplného ignoranta. Nemusíte sa každý večer pozerať na správy, pretože väčšina z nich je aj tak len odpad! Dôležité je mať základné znalosti o tom, čo sa vo svete deje, ale treba si vybrať ten najlepší spôsob, ako sa dôležité veci dozvedieť.

6. Vaše vášne a záujmy
Sú ľudia, ktorí žijú „extrémny život”, ktorý sami často opisujú ako „chorý”, „drsný”, alebo „nadšený”. Život je dobrodružstvo, ale nie všetci potrebujú život na hrane. Jednoducho mať vášeň pre niečo a byť na to hrdý. Naučte sa niečo nové, na čo ste nikdy nemali čas. Možno je to nový jazyk alebo nová zručnosť.

7. Ako sa správate k ženám
Nikdy ich nesklamte. Doprajte dámam pocit, aby sa cítili výnimočne. Znamená to, že buďte láskavý k vašej priateľke alebo manželke a ukážte jej ako veľmi ju milujete, pretože muži, často zabúdajú skutočne komunikovať, čo k ženám cítia. Povedzte aj svojej mame, že ju máte radi!

8. Podstupujete riziko 
Nedopustite, aby testosterón vás dostal do situácií, kedy by ste mali robiť viac ako dokážete zvládnuť. Podstupujte iba rozvážne riziká. Ak by ste sa nikdy nepustili do žiadneho rizika, nenaučili by ste sa ako sa prispôsobiť situáciám a prijať prehru. Je v poriadku prehrať pri riskovaní. Pozerajte sa na to skôr ako na lekciu než ako na ujmu vášho ega.

9. Cvičte finančný manažment
Dôležité je skutočne žiť v rámci svojich možností – nerozhadzovať peniaze okolo seba a pochopiť základy financií. Vzdelávajte sa v otázkach peňazí a zaobchádzajte s nimi s rešpektom. Buďte poctivý k vašej finančnej situácii a nájdite spôsoby, ako môžu peniaze pracovať pre vás.

10. Všímajte si svoje správanie
Buďte zdvorilý a hodnoverný. Spomeniete si, čo vám hovorila vaša mama? V podstate to, že sa máte poďakovať a jesť so zatvorenými ústami. Nebuďte tyran. Nekričte na ostatných. Nebuďte agresívny. Dodržujte zlaté pravidlo – k ostatným sa správate tak, ako chcete, aby sa správali k vám. To neznamená, že budete zakríknutý, ale znamená to, že sa k druhým správate s úctou a rešpektom.

11. Vaše skúsenosti z reálneho života
Inými slovami, trénujte si to, čo presadzujete. Vyskúšajte si nové veci. Prečítali ste si radu alebo skutočne sa ňou v živote aj riadite? Nezáleží na tom, že sa vám nepodarí všetko, čo skúsite. Ide o to, zažiť niečo a zdieľať skúsenosti s ostatnými.

12. Vyberte sa a cestujte
Cestujte na nejaké nové miesto! Môže to byť malý výlet alebo to môže byť aj cesta okolo sveta. Pri cestovaní sa dostanete mimo svojej komfortnej zóny a naučíte sa zakaždým niečo nové. Naplánujte si cestu na miesta, ktoré vás naozaj zaujímajú. Opäť platí, že nemusíte ísť do extrémov. Existuje mnoho spôsobov ako cestovať a ako sa vymaniť z vašej každodennej rutiny. Navyše, je z toho skvelý príbeh!

13. Vyjadrite svoju vďaku 
Slušný človek je vďačný za to, čo v živote má. Pre niektorých je duchovno a náboženstvo cestou, ktorou sa vyberú. Ak to nie ste vy, jednoducho vyjadrite to, za čo ste každý deň vďačný. Pokúste sa prísť s novými vecami, za ktoré ste vďačný a snažte sa, aby aj ostatní ľudia vedeli, aké sú pre vás dôležité.

14. Vykonávajte dobročinnosť
Venujte svoj čas bez toho, že by ste na oplátku niečo očakával. Pomôžte priateľovi v núdzi. Ponúknite, že niekoho zadarmo niečo naučíte. Nie je to vždy len o peniazoch. Urobte niečo pekné pre neznámeho človeka alebo sa zaregistrujte ako dobrovoľník na nejaké podujatie. Bonusom je to, že skutočne dostanete niečo na oplátku – to vám dáva zmysel života a dobrý pocit.

15. Ste schopný lásky
Buďte schopný mať rád samého seba presne takého, akým ste. Keď najprv máte rád seba samého, ľahšie môžete milovať druhých. Buďte otvorený vo vyjadrovaní lásky k druhým. Objímajte niekoho (aj keď je to mužské objatie). Vysielajte lásku, nie strach alebo nenávisť.

16. Váš humor
Slušný človek sa dokáže zasmiať na sebe aj spolu s ostatnými. Dokáže ľudí rozosmiať, ale nie na účet niekoho iného. Miluje vtipkovanie, odľahčovanie situácie ak tým niekomu zlepší náladu. Dokáže aj obrátiť vtip na seba, aby prelomil ľady v konverzácii. Ženy milujú, keď ich dokážete rozosmiať. U niektorých je to jednoduché u niektorých to vyžaduje prax.

17. Dokážete vyjednávať 
Nemusíte byť pochybným obchodníkom alebo skúseným advokátom. Dôležité je byť pripravený na to čo chcete a vedieť, kedy ste vo výhode. Najlepším spôsobom, ako to dosiahnuť je vzdelávať sa skôr ako budete potrebovať vyjednávať. Dôležité je tiež rešpektovať inú zúčastnenú osobu. Myslite aj na to, že vyjednávanie je dôležitou zručnosťou v každom vzťahu. Keď sa snažíte porozumieť druhej strane, je ľahšie uspokojiť každého potreby.

18. Usmievate sa
O dobrom úsmeve sa hovorí, že je oknom do duše. Úsmev je nákazlivý a ľudia radi vidia pekný úsmev. Starajte sa o vaše zuby a navštevujte pravidelne zubára, pretože nikto nechce cítiť zápach z úst.

19. Vaše ego
Pre mužov je často jednoduché cítiť ohrozenie zo strany ostatných alebo že musia nejako dokázať svetu svoju mužnosť. Môžete by slušný, sebaistý muž bez toho aby ste boli nutne hlučný, dotieravý a mali vždy pravdu. Väčšie ego v skutočnosti predstavuje väčšie neistoty, ktoré môžu ostatní často odhaliť.

20. Myslíte kriticky
Áno, schopnosť vyriešiť problém je dôležitá. Ak precvičujete svoj mozog pre riešenie problémov z reálneho života, je jednoduchšie prísť s lepšími nápadmi, keď sa v budúcnosti objavia problémy. Trénujte napríklad pamäť krížovkami a lúštením sudoku. Dôležité je, aby sa váš mozog zapotil. Niekedy získate nový pohľad, ktorý môže zvýšiť dôležitosť inak nepravdepodobnej situácii.

Kľúčom k týmto lekciám je ich každodenné precvičovanie. Neexistuje jedna metóda, ktorá by bola lepšia ako ostatné. Jednoducho robte viac vecí, ktoré vám fungujú. V skutočnosti existuje mnoho spôsobov, ako sa môžete stať rešpektovanejšími členmi spoločnosti bez toho, aby ste sa správali ako niekto, kým nie ste.