Mrzí ma to

Všetci sme to už raz spackali. A všetci sa musíme občas ospravedlniť. Za čokoľvek. Nebojte sa otvoriť si city a priznať vinu. Čím menej bremien v živote na sebe nosíme, tým to ide ľahšie.

Som kráľ sveta!

Podľa harvardskej profesorky Amy Cuddy dve minúty silového postoja, že dokážete čokoľvek a cítite sa na vrchole sveta, hľadiac v ústrety výzvam dokážu dramaticky zvýšiť vlastné sebavedomie.

Áno!

Máte priveľa práce? Myslíte si, že váš program je nabitý? Stále si hľadáte dôvody prečo niektorým veciam povedať nie? Čo tak to skúsiť z času načas opačne a povedať áno? Zabudnite občas na bezpečie, na pocit istoty, skúste niečo nové, zajtrajšok totiž bude rovnaký ako dnešok, pokiaľ nezmeníte niečo sami.

Nie!

Napriek všetkej snahe, nie všetko dokážete stihnúť. Nenúťte sa do vecí, na ktoré si netrúfate, taktieť sa nesnažte pomôcť každému. Nie je to vo vašich silách, keď si myslíte, že to nie je pre vás, naučte sa povedať aj nie!

Nie je to dokonalé… ale je to fajn!

Obyčajná veta so silným významom. Niekedy budete čeliť situáciám, ktoré si nedokážete vopred predstaviť, alebo naopak ste si ich zidealizovali natoľko, že o inej variante ani neuvažujete. Nie všetko v živote ide podľa našich plánov a nie všetko je dokonalé. Berte veci tak aké sú a nájdite v nich to najlepšie.

Som rád, že som to skúsil „po ich“

Iste, všetci sme individualisti. Možno nie všetci, ale väčšinou sa snažíme určovať si vlastnú cestu. Sú momenty, keď nám tento prístup bráni posunúť sa ďalej. Akceptujte aj názor skupiny, väčšiny, verejnosti, kolegov… možno vám práve určujú vašu budúcu cestu.

Super, to bolo hlúpe! Ale mali by sme to urobiť znovu!

Snažte sa o podobné okamihy, nájdite občas znovu dieťa v sebe. Nie je na tom nič zlé, naopak, pomôžete si urobiť v živote momenty, ku ktorým sa budete chcieť vždy vrátiť. V zlých časoch budú vašou oporou, obzvlášť ak ste ich prežili s ľuďmi, na ktorých vám záleží.

Ahoj, mami!

Rodičia sú tu pre nás vždy. Boli aj budú. Až do momenty, kedy už viac pri nás nebudú. Myslite v každodennosti na nich, zavolajte im. Nečakajte!

Nič

V správnych okamihoch je to tá najlepšie vec, ktorú môžete spraviť, a nepovedať nič!