Naša spoločnosť je čoraz viac vyčerpaná. Je stále ťažšie a ťažšie pre každého nachvíľu sa zastaviť, hoci len na malú chvíľu. Vidím to aj v prípade viacerých mojich klientok, ktoré koučujem. Často za nás naše telo urobí kľúčové rozhodnutie.

Venujte pozornosť tomu, ako veci robíte. Niekedy stačí malá zmena, aby ste zmenili v konečnom výsledku mnohé. Tu sú niektoré spôsoby, ako sa snažím ja zmeniť spôsob, akým robím veci:

Netlačte na pílu

Keď sa zamyslíte nad vaším dňom, určite nájdete momenty, keď ste sa zbytočne ponáhľali, hoci neušetrili viac času, nútili sa rýchlejšie písať, odpovedať na mail, hoci ste urobili viac chýb, než keby ste to brali v pohode. Niektoré veci neurýchlite, naopak si ich skomplikujete. Buďte systematický a netlačte na seba.

„Stop digging deep“ – alebo prestaňte si pridávať viac ako potrebujete. Mnohí ľudia chcú zabrať v tom najnesprávnejšom momente. Napríklad na konci dňa chcú dobehnúť viaceré veci, ktoré nestihli počas dňa. Stačí zmeniť svoj časový manažment, nemusíte ju nutne stihnúť vždy vtedy, keď si práve zmyslíte

Doprajte si rezervu

Skutočne potrebujete ísť zakaždým a vo všetkom nadoraz? A načo? Prečo si ráno o desať minút skôr neprivstanete? Alebo prečo si nenadbehnete prácu vtedy, keď práve môžete?

Nenáhlite sa

Neprečerpávajte svoj účet až na dno

Obmedzte iné faktory, ktoré nepriamo vplývajú na všetko čo počas dňa robíte. Buďte v pohode a majte na životom, ktorý vediete nadhľad.