Hľadanie spôsobu ako veci akceptovať je lepšie proti stresu, než ako sa mu brániť.

Uviazli ste v zápche a nestíhate stretnutie, opatrovateľka vášho dieťaťa mešká, šéf vám pridal prácu navyše, ktorú musíte okamžite dokončiť a množstvo bežných stresových situácií, ktoré spoznávame každý deň. Chcete sa vymaniť tomuto stresu? Nechoďte proti tomu hlavou a radšej si trénujte ako veci rozumne akceptovať.

Možno vás prekvapí, že jedným z najlepších spôsobov, ako znížiť stres a distribuovať stresujúce situácie, je jednoducho ich prijať. Akceptujte prostredie, v ktorom ste, čo sa deje, prijmite svoje pocity o tom všetkom a tak aj fakt, že ste naozaj v strese!

Nehovorím, že by ste mali byť pasívni alebo aby ste sa nikdy nesnažili stresu vyhnúť či nemali veci zmeniť. Ale praktizovanie tohto druhu akceptovania vecí efektívne znižuje úroveň stresu, v ktorom sa ocitáte. Takisto vám to umožní lepšie sa pripraviť na moment, keď sa rozhodnete urobiť v živote zmenu. Jednoducho, budete veci brať také aké sú a nevzdorovať im neefektívnym spôsobom a to že sa vystresujete až na únosnú mieru. Mnohí ľudia nezvládajú stres práve z tohto dôvodu, a to že sa ním nechajú úplne pohltiť, chcú ovplyvňovať všetko dianie okolo seba, čo je ale, narovinu, nemožné. Ak sa niečo nevyvíja podľa ich predstáv, ľahko sa vystresujú.

Nechovajte sa tak. Snažte sa situácie zvládať, akceptovať ich také aké sú a hľadať v nich riešenia, uvoľníte stres, pretože sa začnete zaoberať riešeniami, inými slovami na stres vám neostane čas, neuvedomíte si ho a najmä vám ešte pomôže vyšponovať sa k lepšiemu výkonu. Výsledok je zaručene lepší ako keď sa stresu úplne poddáte.

Myslite na týchto pár rád vždy, keď sa za rohom podobná situácia objaví. Držím vám palce.