Už viac nie som trpezlivá pri niektorých veciach. Nie preto, že som sa stala arogantnou, ale preto, že som jednoducho v mojom živote dosiahla bod, kedy nechcem už strácať čas s tým, čo mi nerobí radosť alebo mi ubližuje. Preto nemám strpenie s cynizmom, prehnanou kritikou a rôznymi nárokmi.

Stratila som aj chuť potešiť tých, ktorí ma nemajú radi, milovať tých, ktorí ma nemilujú a usmievať sa na tých, ktorí sa na mňa nechcú usmiať. Už neminiem ani minútu na tých, ktorí klam alebo chcú manipulovať. Rozhodla som sa, že nebudem žiť v blízkosti pretvárky, pokrytectva, nečestnosti a lacnej chvály. Už netolerujem ani selektívnu erudíciu ani akademickú aroganciu. Neprispôsobím sa ani populárnemu klebeteniu. Neznášam konflikty a porovnávanie. Verím vo svet plný protikladov a preto sa vyhýbam ľuďom s rigidnou a neprispôsobivou povahou.

V priateľstve nemám rada nedostatok lojality a zradu. Nevychádzam ani s tými, ktorí nevedia ako dať kompliment či povedať povzbudzujúce slovo. Preháňanie akéhokoľvek druhu ma nudí a mám problém akceptovať tých, čo nemajú radi zvieratá.

A ako vrchol všetkého nemám trpezlivosť s nikým, kto si nezaslúži moju trpezlivosť.

Meryl Streep