Aký je váš recept na rovnováhu medzi vysokým pracovným tempom a rodinným životom?
Vzhľadom na to, že pri svojej práci veľa cestujem, veľa plánujem, ako čo najlepšie stráviť voľné chvíle. Víkendy trávim výlučne s rodinou a snažím sa nezabúdať ani sama na seba a dopriať si pravidelnú starostlivosť, pohyb aj spánok.

Čo vás poháňa vpred?
Mám vysokú mieru samomotivácie a šťastie, že ma práca baví. Darí sa mi prekonať situácie, ktoré sú demotivačné. Za prekonanými prekážkami je vždy vidina budúceho úspechu. V súkromí ma poháňa môj syn, ktorý je vo veku, že nikdy nemá dosť aktivít, chce spoznávať a vedieť a nedovolí mi „ostať na jednom mieste“.

Reaguje vaše okolie pozitívne na dosiahnuté úspechy?
Tí najbližší áno, a s ostatnými sa väčšinou bavím na iné témy. Mnohí si však neuvedomujú, koľko času a súkromia človek musí obetovať, aby dosiahol úspech.

Akú zásadu/zásady by ste odporučili manažérom na zvládanie pracovných úloh?
Dobrú organizáciu práce a času a podľa možností dodržiavanie plánovaných harmonogramov. Z vlastnej skúsenosti viem povedať, že ak sa nechám vyrušovať novými mailami, veľmi ťažko sa mi koncentruje. Najradšej sa vrhnem na novú úlohu, vypnem maily a telefón stíšim a pracujem. Pri plnej koncentrácii ide práca odruky. Manažér musí zároveň mať dostatok času na svoj tím, aby ho koordinoval, podporoval aj kontroloval.

Ako dôležitý je pre vás osobnostný rozvoj a aké sú formy, ktorým ho dosahujete?
Je veľmi dôležitý, ak človek nechce ostať stáť na jednom mieste, ale posúvať sa vpred, musí sa rozvíjať, vzdelávať sa, učiť sa od skúsených, veľa diskutovať a počúvať rôzne názory