Dnešok nám pridáva na zhone. Ako profesionáli musíte neustále vykračovať tou správnou nohou, snažiť sa o vymoženosti, ktoré vám urobia život viac príjemnejším a kým popritom všetko žonglujete so svojím zdravím, kam medzi to všetko viete zaradiť ešte svoju kariéru?

Doprajte si sekundu, aby ste sa nad tým poriadne zamysleli. Všetky tieto ostatné veci vás totiž stoja oveľa viac než investícia do kariéry!

Váš kávový režim
Priemerný pracujúci Američan minie ročne viac ako tisíc dolárov v kaviarni. Pre väčšinu z nás to zrejme stojí za každý cent. Neopovážte sa brať kolegovi jeho kávový pohár z rúk.

Vaša pracovná garderóba

Vaše oblečenie do práce je možno alfou a omegou pokiaľ ide o úspech. Súhlasím. A keďže pre mnohých je drahšie lepšie, výdavky na oblečenie súvisiace s prácou môžu byť v stovkách až tisícoch ročne.

Vaše organické jedlo

Zamysleli ste sa niekedy už nad tým, koľko vás stojí vaše zdravé jedlo počas pracovných obedov, v reštauráciách či predajniach. Niekedy cena za kvalitnejšie jedlo vás môže pomýliť či v cene je už aj šéfkuchár.

Vaše technologické hračky

Samostatná kapitola. V mnohých prípadoch ich pri práci využíva maximálne, ale z väčšej časti sú drahé technologické novinky, ktoré máme obnovovať každý rok len na zapĺňanie nášho voľného času. Ak práve vo voľnej chvíli pracovného času neposrkávame kávu, tak sa hráme s našimi techno-hračkami. Na priemernú americkú domácnosť pripadá totiž 5,7 zariadenia! Skúste sa teraz nachvíľu zamyslieť, na čo všetko váš mobil, tablet, počítač využívate. Nehovoriac o cenách, ktoré každý rok za technologické hračky míňame.

Vaša cvičebná rutina

Na tej sa šetriť neoplatí, poviete si. Byť zdraví dnes ale nie je najlacnejšie… Všetko si vyžaduje náčinie, priestor a preto radi platíme dlhé tréningové hodiny vo fitnes centrách, míňame za trénerov a máme dobrý pocit, že sú to dobre investované peniaze. Každá investícia by ale mala mať svoj výnos. Spočítajte si ho.

Čo myslíte ak dáte bokom všetky tieto výdavky, nenájdete si určite ešte miesto pre investíciu do svojej kariéry? Hluché miesta vo svojich výdavkoch si nájdite sami, ale nebojte sa urobiť krok ďalej a posunúť sa v niečom inam, k ďalšej lepšej veci. Zaslúžite si ju!

Viac aj na www.saracanaday.com