Z najzaujímavejších reakcií vyberám:

–          Možno mali na tých telefónoch pustený Kindle a čítali Bulgakova.

–          Práve sedím v autobuse MHD, čumím do telefónu a čítam tvoj status.

–          Ja som zazilopacny sok par tyzdnov dozadu. Plny autobus robotnickej triedy so vsetkymipatricnymi prejavmi a na sedadle podo mnou mladymuz, ktory sa nielen vizualne vymykal standardu, ale este aj cital knihu. Nieco o kvantovej fyzike. Neveril som vlastnym zmyslom.

–          V buse je to ok. No courobiprednasajuci, ked 95% jeho posluchacov sleduje monitor smartfonu?

–          Telefóny povinne do kýbľa na katedre a po prednáške nech si ich vezmú…nedá sa to zaviesť?

–          Ale ved už ani v mhd sa nedá čítať skrzevá tých televízorov a rádií na zastávkach. boha!

–          Pred mesiacom sme boli na dovolenke, komplet vsetciludiaaz na par deti a obsluhujucipersonaltukali celu dovolenku do tabletov, len my sme sa venovali decku a sebe navzajom.

–          Dúfam, že si tento príspevok nepísal v tom autobuse!

–          Úplne najväčší mor je, keď zaľúbenci na rande čumia na monitorčeky…

–          …alebo pri spoločnej romantickej večeri, pri sviečkach! Videl som na vlastné oči v reštike!

–          Na neuvoľnenie miesta starším sú dobré aj drôty, čo všetkým trčia z uší. Hudba človeka pohltí…a ak si to chcú pozichrovať, zároveň rolujú aj FB

–          Zdielam tvoje rozhorceie , Miki. minule prisla moja mama zhrozena k nam, ze na dialkovej linke nemali v autobuse wifi …

–          Ja sa mozem pochvalit, ze som kedysi v MHD precitala kus slovenskej klasiky. ako studentkaslovenciny som doucovala dve deti: jedno na konci Dubravky, druhe v Trnavke. no a klasiku bolo treba citat do skoly, pravdaze, tak som na to vyuzilajalove cestovanie hore dole.

–          Takytelefon je už aj pre deti hodnota jak hovado… Synček našich rozvedených známych by naprikladradsejbyval s tatom ako s mamou, lebo tatik ma ovelalepsie hry na telefone…

–          Mojmuzdanasmu synovi v aute dozadu telefon a ma pokoj…vie zeked mu ho da, tak chalan bude ticho sediet a cumet do neho…nechapempreco si bez toho nevie poradit, na jeho mieste si vsetkoodtialvymazem…neda si povedat… argumentuje, a ma pravdu, ze decko sa aj tak k tomu dostane cez ine deti, vsetcimaju tablety, sprostosti, cumia do toho spolu.

Vážení, čudnú dobu žijeme. A akosi cítim v kostiach, že nás čaká ešte čudnejšia.

P.S.: Dnes som videl staršiu dámu v električke – čítať! Veľmi ma to potešilo. Potom som si všimol, že číta reklamný katalóg o zlacnení v Lidli.