Zamyslite sa, prečo chcete vo svojom živote niečo zmeniť, choďte za tým, robte to len pre seba a svoj dobrý pocit.

Na začiatku nás motivuje túžba po štíhlosti
V úplných začiatkoch môjho chudnutia bolo želanie vyzerať lepšie a hlavne štíhlejšie. Je faktom, že túto motiváciu mnohí z vás prežívajú už po niekoľkýkrát. Ja som s rovnakou motiváciou začínala chudnúť snáď stokrát. Bohužiaľ, vo viacerých prípadoch to skončilo neúspechom, pokiaľ som nepochopila, o čom vlastne motivácia a celé chudnutie je. Moje sebavedomie bolo na bode mrazu. Po spomínaných neúspechoch bolo naozaj veľmi ťažké uveriť, že to dokážem.

Preto moja rada znie: verte si, že to dokážete, že máte na chudnutie dosť síl a teraz to dáte. Začnite myslieť pozitívne. Pozitívne myslenie je vhodne zvolená motivácia. Ako aj to, že si uvedomíte, že chudnete hlavne kvôli sebe a pre seba. A to vás môže úspešne priviesť do cieľa. Myšlienkam, že nemáte pevnú vôľu a pochybnostiam o sebe, musíte dať červenú.

S ubúdajúcimi kilami motivácia rastie!
Začiatky nikdy nie sú jednoduché a ľahké, ale s každým strateným kilogramom je motivácia pri chudnutí väčšia a silnejšia. Začínate sa cítiť štíhlejšie, lepšie, a keď zistíte, že nohavice, do ktorých ste sa nevedeli zmestiť, v pohode zapnete, chce sa vám vyobjímať celý svet.

Zdôverte sa priateľom alebo rodine so zámerom, že chcete pre seba niečo urobiť. Budete sa mať komu pochváliť so svojím úspechom, pretože ak sa vám začne dariť v chudnutí, budete to chcieť vykričať všetkým nahlas. “Chudnéééém!” Priatelia vás budú chváliť, čím vás vlastne motivujú do ďalšieho boja s nadváhou. Budete to potrebovať, ak ste si tých kilogramov našetrili viac. Podporia vás. Ak by ste mali myšlienky, že to vzdáte, skontrolujú vás a v neposlednom rade sa im môžete vyplakať na ramene, ak sa vám nepodarí všetko tak, ako by ste chceli.

Ako nájsť v sebe správnu motiváciu pre čokoľvek, radí Julka, ktorú trápila obria váha

Oblečenie v menšej veľkosti je krajšie
Pamätám si, ako som ešte s obrou váhou vchádzala do obchodu s oblečením a chudá predavačka už od dverí na mňa kričala: „Vašu veľkosť nemáme!“ Čo vám poviem, v tej chvíli som nevedela, či ju mám roztrhnúť v zuboch alebo sa rozplakať. V každom veľkom oblečení som vyzerala ako vo vreci.

Aj ja som sa chcela pekne obliekať a vyzerať pre okolie príťažlivo. Verím, že tento bod motivácie sa netýka len nás žien, ale aj mužov. Môj osvedčený a motivujúci recept pri chudnutí bol, že som si kúpila oblečenie vždy o jedno číslo menšie. Garantujem vám, že urobíte všetko preto, aby ste o niekoľko týždňov v novom kuse odevu zažiarili.

Odmeňte svoj úspech
Milujem darčeky. Chudnutie bolo jedným z období, keď som sa odmeňovala za každých 5 schudnutých kilogramov. Urobte to aj vy. Stanovte si reálny cieľ a čas, za ktorý ho dokážete dosiahnuť, a odmeňte sa. Ideálne je chudnúť 0,5 až 1 kilogram za týždeň. Nikdy si nedávajte veľké predsavzatia a veľké ciele. Ak sa vám ich nepodarí splniť, budete sklamaní. Zapamätajte si, že menej je niekedy viac. Rozložte si svoj cieľ na viac etáp, budete mať viac motivačných darčekov. Po splnení svojho cieľa si kúpte odmenu, ako napríklad kabelku alebo sako, na ktoré sa chodíte už mesiac pozerať. Urobte si radosť vecou, ktorá vám bude pripomínať úspech. Mne môj úspech pripomína veľa darčekov, ale najviac zo všetkých je to prsteň, ktorý som si kúpila, keď som schudla pod 100-kilogramovú hranicu.

Nájdite si vzor
Ak sa snažíte chudnúť, je fajn, keď v tom nie ste sami. Ja som sa v tej dobe stretávala na internete s ľuďmi, ktorí mali rovnaký problém s váhou. Bolo úžasné poradiť sa, vzájomne sa porozprávať alebo si vymeniť recepty. Chválili sme sa, ako sa nám darí, a keď sa nám váha zastavila, mali sme sa komu posťažovať.

Nechajte sa motivovať niekým, kto už svoj boj s nadváhou vyhral, alebo ešte úspešne bojuje. Pokiaľ chudol správne, to znamená vyváženou, zdravou stravou a pravidelným pohybom, môže na vás pôsobiť ako vzor. Veď keď to dokázal on, prečo by ste to nemohli dokázať vy? Pokiaľ človek naozaj niečo chce, vie siahnuť aj na dno svojich síl a dokáže to.

Štíhlejší rovná sa zdravší
Dnes s úsmevom na tvári hovorím, že som schudla nie o päť minút dvanásť, ale dvanásť desať. Môj zdravotný stav, napriek veľkému zaťaženiu organizmu, neutrpel. A tak sa teraz môžem venovať tomu, čo ma baví. Cvičeniu, aerobiku, cestovaniu s manželom na motorke. S kilami odišli aj rôzne bolesti a a zdravotné komplikácie .

Obezita a nadváha sú štartovacou čiarou k závažným ochoreniam, preto najsilnejšou motiváciou k zmene životného štýlu by malo byť hlavne vaše zdravie. Zmeňte svoj pohľad na chudnutie. Chudnite kvôli svojmu zdraviu a štíhlosť bude príjemným výsledným efektom.

Pohybom ku kondícii a krajšiemu telu
Kto by nechcel bez zadýchania dobehnúť na električku alebo autobus? Len tak si vybehnúť na štvrté poschodie a nespotiť sa? Možno pre niekoho malá motivácia, ale verte, že vás to môže posunúť ďalej. Ja som v minulosti najradšej pestovala gaučový šport. Začať sa hýbať bol väčší problém, ako zmeniť stravovanie, ale motivovalo ma, že chudnutie s pohybom bolo účinnejšie.

Nebojte sa pohybu
Čím dlhšie a častejšie budete pravidelne cvičiť, tým bude vaša kondícia lepšia a bude rásť. Vaše telo sa začne krásne tvarovať a bude vyzerať úplne inak ako telo, ktoré sa nehýbe. Budete ohybnejší, vitálnejší a hlavne šťastnejší . Po čase sa vám pohyb stane prirodzeným relaxom a zábavou.

A čo každý deň motivuje mňa?
Verte, že roky života v obrovskom tele, sú dostatočnou motiváciou na to, aby som sa svojho nového životného štýlu už nikdy nevzdala. Zdravá strava je pre mňa prirodzená a pravidelný pohyb ma nabíja energiou do každého nového dňa. Aj dnes prekonávam svoje ciele i predsavzatia a baví ma to.