Určite je pekné mať partnera, ale vzťahy môžu byť aj strašne nepohodlné. Ak neveríte, posúďte nasledujúce prekvapivé výhody života single.

1. Môžete cestovať len tak z rozmaru
Ako myslíte, že by romantický partner zareagoval, keby ste sa zobudili a rozhodli sa presťahovať do zahraničia, ísť len tak s ruksakom do hôr na Island, alebo na plavbu na tropické miesta? Pravdepodobne by nebol rád, keby ste ho nezahrnuli do svojho rozhodnutia (a právom!). Single ľudia však majú slobodu a môžu cestovať bez váhania. Ak ste srdcom tulák, byť single môže byť pre vás tá najlepšia voľba.

2. Môžete bez obáv flirtovať
Priznajte si to: každý niekedy flirtuje, či už je single alebo nie. Flirtovanie je zvyčajne nevinnou záležitosťou, môže však niekedy viesť k nepríjemným situáciám, keď single začne rozvíjať vzťah s niekým, kto už romantický vzťah má. Ak pridáte k tomu neistého partnera, nepríjemná situácia by sa mohla rýchlo zmeniť na strašnú konfrontáciu. Ak radi flirtujete, byť single môže byť pre vás.

3. Môžete pracovať na sebe
Je strašne lákavé byť uspokojený, keď máte partnera. Prieskum britských výskumníkov zistil, že 62 percent respondentov pribralo od začiatku vzťahu 6 kilogramov alebo viac. Tento prírastok hmotnosti sa zdá byť priamym dôsledkom typických nočných aktivít spojených s randením. Aby trávili spolu čas, 30 percent respondentov uviedlo, že zo všetkých možných aktivít si vybralo „sledovanie televízie” a 20 percent „jedenie vonku“. Ak by ste sa chceli zamerať na zlepšenie vašej mysle a tela, byť single môže byť pre vás.

4. Môžete ušetriť množstvo času
Je zábavné posielať flirtovné sms-ky sem a tam, ale dokážete si predstaviť, koľko času strávi typický pár spoločným telefonovaním? Takže tieto správy a telefonáty môžete pridať k strate až niekoľkých hodín denne. Samozrejme, mohli by ste si vybrať partnera, ktorý je nezávislejší, ale nájdenie takejto bytosti môže byť veľmi náročná úloha. Ak by ste radšej investovali svoj čas produktívnejším spôsobom, byť single môže byť pre vás.

5. Môžete spať v pokoji a pohode
Aj keď je fyzický kontakt ako túlenie sa veľmi príjemné, je ťažšie znášať vedľa seba inú spiacu osobu, najmä v prípade, že chrápe! Ak poznáte ten pocit, potom byť single môže byť pre vás.

6. Môžete sa stať sebestačnejšími
Už ste niekedy boli po rozchode tak emocionálne zničení, že ste nemohli nasledujúce týždne alebo mesiace fungovať? Láska je chaotická sila, ktorá môže byť rovnako krásna ako aj deštruktívna. (Viete, že hurikány dostávajú mená ako ľudia, však?). Vášnivé pocity nemôžete a nemali by ste umlčať. Ale nikdy nedovoľte, aby sa jedna osoba stala jediným predmetom vašich myšlienok, pretože len máloktoré vzťahy sú predurčené na večný úspech. Ak nechcete ísť do tohto rizika, potom byť single môže byť pre vás.

7. Môžete zostať v kontakte s priateľmi
„Nerob si starosti: sme v kontakte!“ Tieto slová by vám mali znieť povedome, ak máte priateľov, ktorí sa oženili, alebo majú deti. Koľkí z nich skutočne dodržali svoje slovo? Určite ich nie je veľa. Nemalo by to byť prekvapenie, pretože tieto zásadné životné rozhodnutia vyžadujú obetovanie voľného času a osobnej slobody. Ťažko nájsť čas na niečo, keď máte doma manžela/ku a dieťa. Ak nie ste pripravení na takýto záväzok, potom byť single môže byť pre vás.

8. Môžete sa vyhnúť zlému vzťahu
Takmer 43 percent manželstiev na Slovensku skončí rozvodom. Okrem toho sa ešte zamyslite, koľko z tých stále ženatých zostávajú spolu len kvôli náboženskému presvedčeniu, z finančných dôvodov, alebo kvôli deťom? Ak si nie ste na 100 percent istí, čo očakávate od svojho partnera, byť single môže byť pre vás.

9. Môžete si robiť čo do pekla chcete
Rovnako ako kvetina zvädne, ak ju nepolievate, vzťah bude trpieť bez zodpovedajúcej starostlivosti a pozornosti. Máte priateľa, ktorý sa sťažuje „koľko pozornosti“ vyžaduje jeho partner? Väčšina ľudí jednoducho podceňuje, koľko času vyžaduje udržať zdravý vzťah. Na tom nie je nič „divné“, že váš partner chce tráviť čas s vami. Ale ak nie ste pripravení brať do úvahy aj potreby inej osoby, potom byť single môže byť pre vás.