A to trend „neženiť sa“ je ešte viac rozšírený. Viac ako 50 percent Európanov je dnes dokonca single, kým v roku 1976 to bolo len 30 percent.

Autorka a spisovateľka Kate Bolicková uvádza niekoľko dobrých rád, keď ste práve single:

Buďte rozhodný

Žiť sám si vyžaduje, aby ste skutočne poznali samého seba, vedeli čo vás baví, mali koníčky a vedeli naplniť svoj čas šťastím a radosťou. Na to pochopiteľne neexistuje žiadny recept a ani ta to nedá robiť zámerne. Človek sa musí poznať po každej stránke a vedieť vychádzať sám so sebou. Pre ľudí, ktorí to nedokážu je žitie sám a single terorom, tvrdí Bolicková.

Prijmite fakt, že občas sa budete cítiť sám

Nakoľko sa rozhodnete žiť sám, rátajte aj s tým, že samota je častou realitou. Ak ale zvládate prvý bod, nebude pre vás prekážkou či problémom. Dokonca na samote nie je nič zlé a zahanbujúce. Je totiž len občasná, mnohí single ľudia hovoria, že majú bohatší spoločenský život, než tí zadaní. Samota tak môže byť len pocitom, ktorý príde a opäť odíde, hovorí vo svojej knihe Kate.

Pohybujte sa tam, kde to milujete

Z okolia plynie všetko ostatné. Ak ste v pohode tam, kde sa pohybujete, trávite čas, žijete či bývate, máte polovicu cesty k tomu zvládať byť single za sebou.

Starajte sa o svoje priateľstvá

Akýkoľvek vzťah, stav priateľstva udržujete, stále nezáleží len na vás. Byť single neznamená nemať priateľov, práve naopak, využite možnosť tráviť s nimi čas, cítiť sa s nimi dobre a udržiavať priateľstvá. Nielen facebookové, reálne, na ktoré sa môžete spoľahnúť. Byť single nie je nič, čo by vás malo odsunúť na vedľajšiu koľaj, určite to nevnímajú ani oni tak, nestavajte sa do takej pozície ani vy.