My ľudia sme veľmi sociálne bytosti. Milujeme ľudí a darí sa nám, keď sme obklopení tými, ktorých najviac milujeme – obzvlášť jedným. Nie je nič lepšie ako pritúliť sa na sedačke, cítiť okolo seba ruku toho druhého a skloniť si naňho hlavu. Pôsobí to ako droga.

Všetky tieto mocné veci, ktoré robia vzťah takým úžasným, však vôbec nie sú jednoduché. Stále sú to dve duše, dve telá, dve mysle. Každá s jej vlastnými názormi, plánmi a vnímaním sveta. Ale keď nájdeme spôsob, aby to fungovalo, nie je nič lepšie. Tak ako to urobiť?

Z mnohých výskumov by sa dali vybrať tri jednoduché veci:

  1. Rozprávajte sa spolu. Komunikovať. Počúvať. Nesúdiť. Kým sa rozprávate, ste schopní vyriešiť všetko. Nebudete vždy so všetkým súhlasiť, ale podelením sa o to, čo je pre vás dôležité, skôr dospejete k šťastnému kompromisu, ak je potrebný.
  2. Zostaňte fyzickí. Zostať spojení. Zostať vášniví. Pamätáte si prvé stretnutia, kedy ste sa zaľúbili do vášho partnera alebo partnerky? Pretvorte ich. Alebo ešte lepšie, urobte si raz týždenne rande. A nech je zábavné a dobrodružné. Ukážte vášmu partnerovi, ako veľmi ho ľúbite a nechajte ho urobiť to isté.
  3. Podporujte sny a ciele toho druhého. Bez ohľadu na to, čo si o nich myslíte. Sú to ich sny a ciele, nie vaše. Preto idú za nimi oni a nie vy. Urobte teda všetko pre to, aby ste ich podporili a inšpirovali. Veď aký je to pocit vidieť úspech vášho partnera v niečom, na čom tvrdo pracoval. Buďte pyšní, oslavujte ich úspechy.

Robte tieto tri veci a zistíte, že môžete urobiť vzťah oveľa jednoduchším než si myslíte. Buďte k sebe otvorení, zostaňte spojení a podporujte jeden druhého. Zaobchádzajte so svojím partnerom tak, ako chcete, aby zaobchádzal on s vami. Jedine tak nájdete hlbšiu a napĺňajúcu lásku. Držíme palce!