Buďte samým sebou a nemajte obavy z toho, čo si myslia ostatní. Ospravedlňovanie sa, alebo používanie slov „Je mi to ľúto“, keď to nie je nevyhnutné, znižuje postupom času sebavedomie. Ušetrite si tieto slová na čas, keď skutočne urobíte chybu. Správny deň vám prináša pätnásť vecí, za ktoré sa netreba nikdy ospravedlňovať:

1….že niekoho milujete

Oslávte skutočnosť, že ste schopní milovať. Existuje na svete veľa ľudí, ktorí sa príliš boja dať v prvom rade šancu láske. Nezáleží na tom koho máte radi, alebo či je vaša láska opätovaná. Dôležitá je skutočnosť, že viete milovať.

2….že poviete „Nie“

Rešpektovanie svojich vlastných obmedzení, je znamením sebaúcty. Ak nemôžete urobiť niečo na sto percent, nemali by ste sa ospravedlňovať za to, že poviete „nie“. Schopnosť povedať „nie“, je znakom dobrého vodcu.

3….že nasledujete svoj sen

Nechcite prežiť život a ľutovať, že ste si nechali niečo ujsť. Nikdy sa neospravedlňujte za to, že idete za svojim snom, pretože ten sen vás robí tým, kým ste. Nebudete spokojný pokiaľ snívate svoj život, namiesto toho, aby ste žili svoj sen.

4….že si vyhradíte čas len pre seba

Nikdy nebudete úspešný a spokojný, pokiaľ nebudete dbať najskôr o seba. Vždy sa postarajte o svoje vlastné potreby a spravte si čas na veci, ktoré vám robia radosť.

5….za svoje priority

Nikdy nedovoľte, aby niekto vo vás prebudil pocit viny ohľadom svojich priorít. Vždy najskôr dbajte o svoje vlastné záujmy. Ak je to pre vás dôležité, potom je to skutočne dôležité. Ľudia, ktorým na vás záleží budú rešpektovať vašu voľbu.

6….za ukončenie toxického vzťahu

Nikdy by ste nemali hovoriť, že vám je ľúto opustiť niekoho, kto vám spôsobuje bolesť. Buďte hrdí a obklopte sa ľuďmi, ktorí pochvália vašu odvahu, že ste to dokázali.

7….za svoje nedostatky

Nedokonalosti sú to, čo vás robia krásnym a jedinečným. Mali by byť prijaté. Nikdy nepovedzte, že je vám ľúto takej vlastnosti, ktorá vás robí čiastočne dokonalého.

8….za svoj základ

Nikdy nehovorte, že je vám ľúto na obranu svojich zásad, morálky, etiky, náboženského, alebo duchovného presvedčenia. Lídri sa nikdy neospravedlňujú za to, čo cítia, že je správne.

9….že nepoznáte odpoveď

Neustále pátranie po vedomostiach udržiava náš mozog mladý. Nikdy neodmietajte príležitosti k učeniu. Byť schopný priznať, že neviete, je znamením sily a pokory.

10….za veľké očakávania

Nikdy sa neospravedlňujte, že očakávate to isté od druhých, ako od seba. Mať veľké očakávania znamená len to, že vám dosť záleží na druhých a tlačíte ich, aby boli čo najlepší.

11….za míňanie peňazí na seba

Nikdy sa neospravedlňujte, že si doprajete niečo jedinečné. Nakupovaním niečo pekného pre seba sa zlepšuje aj naše sebavedomie. Šťastní a úspešní ľudia vedia, že vlastné túžby sú dôležité k plnohodnotnému životu.

12….za niekoho iného

Každý je zodpovedný za svoje konanie a správanie. Nemusíte sa ospravedlňovať za niečo, čo urobil niekto iný, aj keď máte pocit, že ich činy vrhajú v spoločnosti zlé svetlo aj na vás.

13….za zlý tanec

Nikdy nehovorte, že vám je ľúto, že neviete tancovať, alebo že tanec je zlý. Len tancujte! Radosť z tanca stojí za akékoľvek rozpaky.

14….za odkladanie svojej odpovede

Úspešní ľudia pochopili, že dodržiavanie priorít môže občas spôsobiť oneskorenie v reakcii na e-maily a telefónne hovory. Netreba sa ospravedlňovať za to, že neodpovedáte niekomu na e-mail, alebo sms-ku ihneď, kým robíte dôležitejšie veci.

15….že hovoríte pravdu

Silní ľudia hovoria pravdu. Nikdy sa neospravedlňujte za to, že ste silný. Aj keď pravda bolí, výhody poctivosti ďaleko prevyšujú počiatočné bodnutie pravdy.