Chcete poznať tajomstvo? Víkend je ešte dôležitejší pre váš úspech, než iné dni. Vedia to aj tí najúspešnejší. Ako povedal Aristoteles: Sme to, čo opakovane robíme. Dokonalosť nie je počin, ale zvyk.

Prečítajte si 10 víkendových návykov úspešných ľudí:

Robert Iger: Vstaňte skoro!

Generálny riaditeľ spoločnosti Disney nie je jediný výkonný riaditeľ ktorí tvrdí, že vstáva o 4:30 každé ráno. Úspešní ľudia nechcú trčať v posteli do štrnástej aj v nedeľu. Ani do jedenástej! Výskumy dokazujú, že naše mozgy myslia najostrejšie dve a pol až štyri hodiny po prebudení. Vstávajte skoro a máte všetok čas pustiť sa do zvyšku sveta.

Benjamin Franklin: Majte plán!

Občas sa stačí opýtať samého seba: Čo dobré by som dnes mohol podniknúť. Je skvelé mať vždy na túto otázku odpoveď. Posúva vás to ďalej. Nemáte čas na nudu, viete si lepšie zaraďovať a zvládať aktivity, pomáha to aj vašej kariére, skutkom mimo víkendov.

Timothy Ferris: Nerobte všetko naraz!

Robenie všetkého naraz je staromódne. Aspoň podľa niektorých. Počas víkendov to platí dvojnásobne. Možno máte pocit, že by ste mali toho počas voľna stihnúť oveľa viac. Opak je pravdou. Úspešní ľudia vedia, že zvládať veľa vecí, neznamená robiť všetko naraz. Berie to efektivitu a znižuje výkon. Venujte sa len jednej veci, ale naplno. Keď dosiahnete a dokončíte to, čo chcete, posuňte sa ďalej.

Anna Wintourová: Zostaňte aktívni!

Aj počas víkendu. To, že máte viac voľného času neznamená, že ho máte premrhať nič nerobením! Šéfredaktorka magazínu Vogue tvrdí, že napríklad hodina hrania tenisu vás nabije energiou k ďalšej činnosti. Richard Branson sa venuje kite surfingu, indický miliardár beháva maratón. Úspešní ľudia sú si vedomí dôležitosti aktivít vo svojich životoch. Majte ich aj vy!

Steve Jobs: Prioritizujte!

“Veci nemusia zmeniť svet, aby boli dôležité.” Tvrdil svojho času S. Jobs. A dodával, víkend je časom, keď si máte pripomenúť všetky malé veci, ktoré ste plánovali alebo chceli ešte urobiť, ale ste nestihli. Hoci strávite čas aj so svojimi priateľmi. Nie všetko vám musí prinášať profit, stačí najmä, aby ste boli v pohode, keď už pôjde o peniaze a budete riešiť serióznejšie veci.

Warren Buffet: Vyčleňte si čas na koníčky!

Buffeta možno považujú za najbohatšieho človeka na svete, ale vo voľnom čase ho nepozná nikto ako biznismena, skôr ako hráča na ukulele. On môže byť považovaný za najúspešnejší investor 20. storočia, ale vo svojom “voľnom” čase Buffett rád hrať na ukulele. Úspešní ľudia sú často zaujímaví ľudia – a ich koníčky majú veľa čo do činenia s tým ako sa k úspechu dostali. Iste, golf v sobotu môže byť skvelý spôsob ako si rozšíriť kontakty, ale rovnako dôležité je chvíľu stráviť čas sám so sebou a tým čo vás baví.

Bill Gates: Urobte si čas na bilancovanie!

Iný najbohatší človek sveta potrebuje každý týždeň si na chvíľu pobilancovať. Zamyslieť sa nad tým, čo robíte, čo ste urobili, povedali, čo chcete spraviť, určili si plány. Je fajn byť úspešný, ale lepšie je poznať svoje chyby, tvrdí Bill. Ľahšie sa tak vyvarujete tým, ktoré vás čakajú a verte Billovi, že vás určite nejaké v budúcnosti čakajú. Všetci sa učíme celý život, aj tí najbohatší!

Richard Branson: Vráťte!

Richard je pragmatik. Tak ako vybudoval svoje impérium a zarobil, vie, že musí aj vrátiť niečo naspať. Život je kruh, raz ste hore, inokedy dole, raz prijímate a inokedy musíte dať naspať. Čokoľvek chcete životu vrátiť. urobte si na to čas počas víkendu… Rozhodnutie čo to bude, je len na vás.

Jack Dorsey: Pripravte sa na ďalší týždeň!

Pravda, ktorá nepotrebuje komentár. Vy sami najlepšie viete, čo to pre vás obnáša. Nepodceňujte prípravu!

Jay Z: Udržať dynamiku!

Viete aké je tajomstvo Jay Z-ho úspechu? Drží sa jedného: Môžete túžiť po úspechu ako veľmi chcete, ale ak ho chcete dosiahnuť, nesmiete zaváhať! Nesmiete sa pošmyknúť, musíte zostať v jednom švungu a neotáľať! Otvorte oči, nadýchnite sa a idete ďalej. Úspech je voľba životného štýlu 24/7 – vrátane víkendov!